Görkem Varlık’tan YKS rezaleti.

Büşra Tül
Büşra Tül

İstanbul’da Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın ikinci oturumuna girmek için okula son anda yetişen ve okul kapısında yere düşen kişinin Youtuber Görkem Varlık olduğu ortaya çıktı. 
YKS'ye gireceği okula sınava giriş belgesi yerine boş kağıtla gelen Görkem Varlık, "Küçük kuzenim meğer bana boş kâğıt vermiş. Bundan sonra okul hayatım bitti" dedi. Geçen sene de sınava giren, “Okusam aylık 3 bin lira maaş alacağım, bunun için kasmaya gerek yok” diyen Varlık’ın YouTuber olduğu ve rol yaptığı yaptığı ortaya çıktı.

“Giriş belgemi ufak kuzenime çıkarmasını söylemiştim, meğer bana boş kağıt vermiş” diyerek sınava alınmayan ve dışarıda bulunan gazetecilere açıklama yapan Varlık’ın duygu sömürüsü yaptığı tespit edildi. Açıklamaların ardından Varlık’a sosyal medya hesaplarından tepki gösterildi.

Gazetecilerin “ Sınav kağıdını neden kontrol etmedin" sorusuna ise tepkiyle “Kuzenim sonuçta sen eder miydin" diye yanıt veren Youtuberın daha önce de benzer şekilde röportaj verdiği ortaya çıktı.

 

Öte yandan, Varlık’ın daha önce de birçok sınavda farklı roller yaptığı ortaya çıktı.Geçen sene de sınava giren Varlık, "Amacım falan yok. O yüzden heyecanlı falan değilim. Çünkü okusam aylık 2.5-3 bin lira maaş alacağım, bunun için bu kadar kasmaya gerek yok kafasındayım" ifadelerini kullanmıştı.

Varlık’ın sosyal medya hesabına yüklediği bir videosunda, “Bak elinde kağıt kelam hala ders çalışıyorsunuz lan. Bırakın lan o kalemi kağıdı. Üniversitede harcayacağız paraya gidin araba alın, satın. Yıllardır okul okuyorsunuz, Allah sizi kahretsin. Gidin sisteme karşı gelin. Okumayın” diyerek öğrencilere beddua ettiği görüldü.

 

- Haberso, Büşra Tül tarafından kaleme alındı
https://www.haberso.com/makale/4933322/busra-tul/gorkem-varliktan-yks-rezaleti