Önder Tanır dur durak bilmiyor!

31 Mart yerel seçimlerinden sonra, kültürel etkinlikleri ile Bursa'nın en ses getiren ve popüler hale gelen Kestel Belediyesi, geçtiğimiz hafta yeni bir kültürel etkinlik daha düzenledi.

Bu kültürel etkinliğe geçmeden önce Kestel'de 1 şubat cumartesi günü Behzat Uygur ve Süheyl Uygur tarafından uyarlanan "Süt Kardeşler, Asabi Komedi" tiyatrosu Kestel'liler ile buluştu.

Bu tiyatro etkinliği aşırı derece ilgi gördü. Biletleri çok kısa sürede tükendi.
Yüzlerce Kestelli bu tiyatroyu izledi.

Ben müsait değildim tiyatroya katılmadım. Ama insanlar bu kadar ilgi gösterdikten sonra bu tiyatro etkinliği benimde dikkatimi çekti.
Daha sonra haber okurken bir sitede Behzat Uygur ve Süheyl Uygur'un tiyatrosunun biletlerinin reklamının yapıldığını gördüm. Tiyatro hangi şehirde düzenlenecekti şuan tam hatırlamıyorum ama o an için bilet fiyatlarına baktığımda en düşük bilet 90 TL civarındaydı.

Kestel'de ise bu tiyatro biletleri ücretsizdi. Yani normalde 4 kişilik bir aile bu tiyatroya ücretli bir yerde gitmiş olsaydı 360 TL civarında bilet ücreti ödemek zorunda kalacaktı. Kestel'de ise biletler ücretsizdi yani Kestel'deki etkinliğe gelen 4 kişilik bir aile
360 TL ödemeden bu tiyatroyu izlemiş oldu.

Bu tarz hizmetler gerçekten mükemmel şeyler.

**

Gelelim Kestel'de düzenlenen kültürel etkinliğe;

2 Şubat pazar günü Kestel Karadeniz Günleri isminde bir kültürel etkinliğin açılışı yapıldı.

Bu etkinlik düzenlenerek konuşmaları yani şiğveleri çok hoş olan karadenizliler unutulmadı. Sadece karadenizliler için değil tüm Kestel halkı için güzel bir etkinlik olacaktı.

Etkinliğin açılışı kalabalıktı. Şarkılar çaldı, horonlar tepildi, çok güzel bir açılış oldu.

Ben Kestel Belediyesini ve Belediye Başkanı Önder Tanır'ı tebrik ediyorum.

**

Belediye bütçede ki para ile sürekli etkinlikler düzenliyor, parayı çarçur ediyor diye eleştiride bulunanlar var. Ben önceki yazılarımdan birisinde de belirtmiştim. Bir kez daha belirtiyorum. AK Parti'li bir yöneticiden aldığım bilgiye göre düzenlenen etkinliklerde belediyenin kasasından bir kuruş para çıkmıyor. Etkinliklerin giderleri sponsorlar tarafından karşılanıyor.

Sponsor bulmakta kolay iş değil bu etkinlikleri düzenlemekte kolay iş değil.

Kesinlikle Kestel Belediyesi kültür işlerinden çok iyi anlıyor.

**

Kestel Karadeniz Günleri gösteriler ve konserler ile çok güzel geçecekti ama maalesef Van'da yaşanan çığ sebebi ve İdlip'te yaşanan terör saldırılarında şehitlerimiz olunca gösteriler ve konserler iptal edildi. Bu davranışından dolayı Kestel Belediyesi'ni takdir ediyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyor, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Muhammet Ali İlbeyi - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberso Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberso hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Kainatta Bizden Başka Canlı Olduğunu Düşünüyor Musunuz ?