Yeni Parti, Milletvekili Yavuz, İngiltereden Öğrencilere Müjde

Ahmet Davutoğlu’nu tanımayan yoktur herhalde, 1959 Doğumlu Bilim adamı, Milletvekili, Bakan ve Adalet ve kalkınma partisi kurucularından 2014-2016 yıllar arasında AKP Genel Başkanlığını ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığını yapmış birisi kurulduğu yıllardan sonra en büyük destekçilerinden birisi olduğunu düşünüyorum.

 

Yeni Parti açma isteğinin altında 2 neden olduğunu düşünüyorum.

 

Birinci Teorim, Yanımızdaki, sağımızdaki, solumuzdaki verileri düzgün okuyamadığımızdan bir müddet sonra maddi çıkar ilişkileri boy göstermesi misyon ve vizyona aykırı davranışların bulunan kesimler yüzünden soğumalar oluyor…

 

Bu soğumalardan kaynaklı yol ayrımına gidilmiş olabilir, Bu soğumalar maalesef yöneticiler ona hizmet eden kişilerin verdiği raporlar veya bilgiler vasıtası ile birim ve birimleri değerlendirme yapıyor olması, değerlendirme gelen veriye göre olduğundan doğru kararlar verilmiyor. Bu yüzden kişiler hızlı değişken kararlar alabiliyor.

 

Bence Davutoğlu’da Bu olanların karşısında kendi maddi manevi çıkarlarına uygun olmadığı için doğru bildiği yola devam etmek için Yeni parti açma kararı almış olabilir.

 

İkinci teorim ise; Büyükler derki Tasavvufta Nefs mertebeleri vardır, Nefsi emmariye belirtileri; Buhl, Hırs, garaz, cehalet, kibir, gazap, hased, riya ve şehvettir. Bulunduğu durumda memnun olmayan yapılar maalesef bazen tuzağa düşer.

 

Bu Fiilleri gerçekleştirebilmek için yoluna zamanına ve yapısına uygun olarak roller oynar.

 

Kabul ediyorum benzetme ağır olabilir, kimin ne düşündüğünü biz bilemeyiz, bizimki yorumdan ileri gitmez…

 

Dediğim gibi bunlar benim teorilerim… Zaman her şeyi en ayrıntısı ile bize yaşatmak için tanımladığımız bir muhamma…

 

………………………………………………………………………………………………….

Gelelim İngiltere’nin öğrenciler için aldığı karara

 

Bizi ilgilendiren kısmı : Yüksek Öğrenim İstatistik Ajansı’nın (HESA) verilerine göre, Türkiye’den her sene yaklaşık 400 öğrenci lisans, 1.140 öğrenci ise yüksek lisans eğitimi için İngiltere’ye gidiyor.

 

Bu çocukların Okulları bitikten sonra en fazla 4 ay içerisinde ülkelerine dönmeleri gereken yasayı değiştirdiler…

 

Okumak için İngiltere’ye giden yabancı öğrenciler mezun olduktan sonra, iş bulmak isterlerse iki yıl iş arama izni ile İngiltere'de kalarak iş arayabilecekler.

 

 

İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından yeni göçmenlik yasasına dair yapılan açıklamaya göre, İngiltere’de okuyan yabancı öğrencilerin mezun olduktan sonra iş bulmaları için ülkede kalmalarına izin verilen dört aylık süre iki yıla çıkarıldı…

 

………………………………………………………………………………………………….

 

Yaşanmış bir olay ile Ak partinin Aydın milletvekili Metin Yavuz’un açıklamasına genişletmek istedim.

 

 

Kazım Özalp, Ankara'ya gelen ilk bilgileri şöyle anlatıyor: "25 Aralık 1930 günü, Erenköylü Derviş Mehmet, altı arkadaşıyla beraber Menemen hükümet konağına gelerek,

 

"Ben mehdiyim, dinimiz mahvoluyor, şeriatı kurtarmaya geldim" diye bağırmaya başlamıştı.

 

Büyük bir kalabalık tekbir getirerek toplanmaya başlamıştı. Menemen'de yedek subaylığını yapmakta olan öğretmen "Kubilay", bu olaya mani olmaya kalkışınca, Derviş Mehmet ve arkadaşları kendisini yere yatırmışlar ve Derviş'in elindeki bıçakla başını keserek vücudundan ayırmışlardı.

 

Orada bulunan 1500 kadar Menemenliden hiç kimse mani olmaya çalışmamıştı. Derviş Mehmet, Kubilay'ın başını kestikten sonra, kanını içmek helaldir diyerek avucuna aldığı kanı içmişti.

 

Sonra kesik baş bir kazığa saplanarak halka gösterilmişti. Bu arada meydana yetişen bir bekçi ile jandarma askerini de öldürmüşlerdi.

 

Bu vahşice eylem, İsmet Paşa gibi soğukkanlı birini bile etkilemişti.

 

Özalp, haberin Ankara'ya ulaşmasından hemen sonra yaşananları da şöyle anlatıyor:

 

"Bu haber Ankara'da bir bomba tesiri yaptı. Derhal Köşk'e çağırıldım. Mustafa Kemal Paşa görülmemiş şekilde kızgın, üzgün ve heyecanlıydı.

 

İsmet Paşa, Milli Müdafaa Vekili Zekai Bey (Apaydın), Ordu Müfettişi Fahrettin Paşa (Altay) da, Köşk'e geldiler.

 

Mustafa Kemal Paşa, çok sinirli bir durumda söze başladı:

 

'Bu ne haldir, mürteciler hükümet meydanında ordunun subayını din adına boğazlayabiliyorlar. Binlerce Menemenliden kimse çıkıp mani olmuyor, bilakis tekbirlerle teşvik ediyorlar. Yunan idaresi altındayken bu hainler neredeydiler?

Onların namusunu ve dinini kurtaran ordunun bir subayına reva gördükleri bu saldırının cezasını yalnız hain katiller değil, hepsi en ağır şekilde çekmelidir.

 

Bu Cumhuriyet'i ve bizim başımızı kesmektir. Bundan bütün Menemen sorumludur.

 

Bu kasaba 'Vilmodit' ilan edilmeye müstahak olmuştur'

 

Vilmodit ne demek?

 

Fransızca bir sözcük olan "Ville Maudite", cezalandırılmış şehir anlamına geliyor.

 

Vilmodit kasaba ise, toplumsal olarak işlenen bir suç yüzünden bir kentin cezalandırılması nedeniyle oluşuyor.

 

Buna göre,

 

"Kasabanın bütün halkı şehir dışına çıkarılır, aileler, birer ikişer memleketin başka şehirlerine dağıtılır, tam boşaltılmış şehir tümüyle yakılır, bugünkü ve yarınki nesillere ibret olmak üzere hükümet meydanına büyük bir siyah taş, sütun olarak dikilir."

 

Benim Bildiğim sevdiğim Atatürk böyle bir insandı, Ancak şuan onun davasını savunan kişiler Sırf kendi menfaattarına uygun değil diye Türlü anlaşmalar içinde…

 

Doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar diye bir tabir var…

 

Maalesef Ak partinin Aydın milletvekili Metin Yavuz bunu anlamamış olacak ki bu hafta öyle bir konuşma yaptı ki şimdilerde CHP… Yavuz’un kulaklarını oldukça fazla çınlatıyor…

 

Millet vekili Yavuz : Yaşananlar inanılır gibi değil ama gerçek olduğunu ne yazık ki görüyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu gün sağ olsaydı bu partiden bunların topunu temizlerdi. Gelinen noktada CHP artık Mustafa Kemal’in ideallerinden ve hedeflerinden çok uzaklaşmıştır. Bu sebeple Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bu partiden kurtarmak gerekiyor. Çünkü bunlar, Atatürk kimliği ardına saklanarak siyaset yapmaya çalışmalarının yanı sıra, perdenin arkasında teröre destek verenlerin yanında yer alıp onlara destek vermektedirler

 

 

Yaşananlar kirli ittifakın göstergesidir. Kirli ittifak içerisinde olduklarını daha önce de ifade etmiştim. O dönemde bazı kesimler ne demek istediğimi anlamamış olabilir. Ama geldiğimiz nokta da haklılığım ortada. Bu yüzden bir kez daha net bir şekilde ifade ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP ile kirli ittifak içerisinde olan CHP’den kurtarmalıyız dedi..

 

Tabi bu açıklamasından sonra sosyal medyayı kullanan sol kesim bir linç kampanyası başlattı şimdilerde Twitter ve Facebook olmak üzere bir çok yerde hakkında oldukça fazla kötü yorum var..

 

Peki böyle bir şeye gerek var mıydı?

 

CHP’nin kemikleşmiş bir kadrosu var maalesef bazı şeyleri görmek istemiyorlar…

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ömer Ulusoy - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberso Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberso hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Haberso editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haberso değil haberi geçen ajanstır.Anket SİZCE OKULLAR AÇILMALI MI?