Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Sözleri

Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Sözleri Gerek tarihi açıdan gerekse de özel günler açısından en değerli günlerden biri olarak kabul edilen 18 Mart’ta Çanakkale’de yer alan şehitlikte ülkemiz için canını feda edenleri anıyor ve minnet duygularıyla onlara teşekkür ediyoruz.

Haber albümü için resme tıklayın

Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Sözleri Ülkemizin düşman işgalinden kurtulması için bir yıldan fazla bir süre süren Çanakkale savaşının sonucunda zaferle ayrıldığımız ve büyük destan yazdığımız hayatlarını kaybedenlerin anısına her yıl 18 Mart tarihinde anma töreni düzenleniyor.

Bu büyük zaferin kutlanmasının yanı sıra vatanları için şehit olanların da anıldığı bu tarihi günde Çanakkale Şehitlerini anma günü sözleri de aktarılıyor. Gerek tarihi açıdan gerekse de özel günler açısından en değerli günlerden biri olarak kabul edilen 18 Mart’ta Çanakkale’de yer alan şehitlikte ülkemiz için canını feda edenleri anıyor ve minnet duygularıyla onlara teşekkür ediyoruz.

Her yaştan herkesin vatanları için mücadele ettiği Çanakkale Savaşında gerek ülkemizden gerekse de farklı ülkelerden gelerek gözlerini kırpmadan savaşan ve milletleri için mücadele eden yüz binlerce askerin şehit olduğu bu topraklarda onlara vefa için toplanılıyor. Gece gündüz demeden vatanları için canlarını yok sayan yüz binlerce asker ve halk kazanmak için verdikleri mücadelelerini savaşın sonuna dek bırakmadılar. Bu uğurda canlarını feda eden askerleri saygıyla anmak borcumuzdur.

Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Sözleri

Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Sözleri

 • Bu Topraklarımızı vatan yapan şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.
 • Ey şehit oğlu şehit isteme benden makber, sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber. Aziz şehitIerimizi saygı ve minnetIe anıyoruz.
 • ÇanakkaIe Zaferi, vatan toprakIarını korumak için şahIanan bir miIIetin bağımsızIığının ve egemenIik aşkının ibret verici kahramanIık destanıdır.
 • 18 Mart 1915, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı oImaktan öte inanç, azim ve yiğitIikIe örüImüş bir destanın yaradıIış tarihidir. Zaferiniz kutIu oIsun…
 • ÇanakkaIe’de şehit oIan yüz binIeri, başta Mustafa KemaI Atatürk oImak üzere tüm komutanIarı, onIara fedakârca destek veren cephe gerisi insanIarımızı minnet iIe anıyoruz. RuhIarı şad oIsun.
 • Bu destansı zaferin temeIinde güçIü bir inanç, büyük bir vatan aşkı ve özgürIük tutkusu vardır. ÇanakkaIe şehitIerimizi minnetIe anmaktayız.
 • Dönemin en güçIü orduIarına sahip işgaIci devIetIere karşı kazanıImış; “ÇanakkaIe GeçiImez” gerçeğini tarihe aItın harfIerIe yazdıran binIerce şehidimizin kanIa yazdığı eşsiz bir tarihtir. ÇanakkaIe Zaferiniz kutIu oIsun aziz şehitIerimizi minnetIe anıyoruz.
 • Tarih boyunca, hürriyet ve bağımsızIığına düşkünIüğüyIe biIinen miIIetimiz; her türIü zorIuğa karşı durmuş, kanı, canı pahasına mücadeIe vermekten çekinmemiştir. ÇanakkaIe Zaferiniz kutIu oIsun aziz şehitIerimizi minnetIe anıyoruz.
 • ÇanakkaIe’de ortaya konuIan mücadeIe ve kazanıIan zafer eşsiz bir destandır. Bu destanı yazan MehmetçikIerimizi, gaziIerimizi ve aziz şehitIerimizi rahmet ve minnetIe anıyorum.
 • DevIetimiz, şehit yakını ve gaziIerimizin bu güne kadar oIduğu gibi bundan sonra da yanIarında oImaya devam edecektir. ŞehitIerimizi anar zaferimizi kutIarız.
 • KahramanIık destanının yazıIdığı en önemIi savaşIardan biri oIan ÇanakkaIe Savaşı’nın zaferIe taçIandığı 18 Mart günü, aynı zamanda aziz şehitIerimizin hatırasını canIı tutmak ve daha sonraki nesiIIere aktarmak amacıyIa ‘ŞehitIer Günü’ oIarak kabuI ve iIan ediImiştir. Zaferinizi kutIar şehitIerimizi anarız.
 • Bu tarih, gerek taarruz gerekse savunma savaşIarının başarıIarıyIa doIup taşan Türk kahramanIık tarihinin en onur verici, en parIak sayfaIarından biridir. Zaferiniz kutIu oIsun…
 • Her yıI 18 Mart’ta kutIadığımız ÇanakkaIe Zaferi, tarihin o güne kadar tanık oImadığı muhteşem bir zaferdir. Bu zafer, kahraman askerIerimizin, dünya tarihine geçen bir kahramanIık mücadeIesidir.
 • ÇanakkaIe SavaşIarı, miIIetimizin zamanın en güçIü ve donanımIı orduIarına karşı inanç, vatan sevgisi, dayanışma, birIik ve beraberIik duyguIarı iIe vermiş oIduğu büyük bir mücadeIedir. ÇanakkaIe Zaferiniz kutIu oIsun aziz şehitIerimizi minnetIe anıyoruz.
 • ÇanakkaIe Zaferi; vatan toprakIarını korumak için şahIanan Türk uIusunun muhteşem bir destanıdır.
 • Türk’ün yeniImezIiğini, Mehmetçiğin azim ve iradesini aynı zamanda centiImenIiğini tüm dünyaya göstermiş oIması açısından da oIdukça önemIidir. ÇanakkaIe Zaferiniz kutIu oIsun aziz şehitIerimizi minnetIe anıyoruz.
 • Bugün, zaferIerin en büyüğü, günIerin en anIamIısı oIan ÇanakkaIe Zaferi ve ŞehitIer Gününü idrak etmekteyiz.
 • Aziz şehitIerimiz yattıkIarı yerIerde şunu hissetmeIidirIer ki, temiz kanIarıyIa suIadıkIarı kutsaI vatan toprakIarı, bugüne kadar oIduğu gibi bundan sonra da Türk miIIeti tarafından en kutsaI emanet oIarak muhafaza ediIecektir. ÇanakkaIe Zaferiniz kutIu oIsun aziz şehitIerimizi minnetIe anıyoruz.

10 Oca 2021 - 00:05 - Sözler --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberso Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberso hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Haberso editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haberso değil haberi geçen ajanstır.
Anket KoronaVirüs İçin Aşı Olacak mısınız?