Kestel Ziraat Odası'ndan önemli açıklamalar!

Bursa'nın Kestel İlçesi, Ziraat Odası Başkanı Eyüp Kılıç Kestel'e dair güncel konular ile ilgili önemli bir basın açıklaması yaptı.

Eyüp Kılıç konuşmasında;

Kestel ve Köylerimizde yapılması planlanan cezaevini istemiyoruz. Bursa'nın doğusu, Bursa'nın çöplüğü değildir. Turan köye tehlikeli ve tıbbi atık toplama merkezi, Erdoğan Köyde Hurdacılar Sitesi, Çataltepe - Burhaniye - Gözede - Alaçam - Aksu'da cezaevi, 10 senedir atıl bir sanayi ve ne olacağı belirsiz tarım arazilerini tüketen çimento fabrikası.

Tarım ve sanayide ileri düzeyde olmamıza rağmen Bursa'nın doğusunda olmamız mı bizim üçüncü sınıf insan muamelesi görmemize neden. Üniversite batıda, en donanımlı hastaneler batıda, okullar, Dershaneler batıda, Biz bunu hak etmiyoruz.

Hayvanlara otlayacak mera, ekilecek bir avuç toprak bırakmayacağızda çok merak ediyorum bu tarım arazilerini tükettiğimizde ne yiyeceğiz, ne içeceğiz.

Biz hayvancılığın merkezi olan Ümitalan - Çataltepe - Erdoğan - Seymen - Gölcük'te hayvancılığın gelişmesi için süt mandırasına, kapalı sistem hayvan pazarına ihtiyaç duyuyoruz.

Türkiye'de Ahududu - Böğürtlenin %85'inin üretildiği yerde cezaevi değil buzhane istiyoruz.

Hayvancılık önlem alınmazsa bitme noktasına geleceği yerde cezaevi değil süt mandırası istiyoruz. Cezaevi değil modern hayvan pazarı istiyoruz.

Dünyaca ünlü şeftalimize, deveci armudumuza pazar alanı istiyoruz. Cezaevi değil.

Yıllardır vaat edilen üniversiteyi istiyoruz.

Tüm sivil toplum kurumları, siyasi partileri ve yetkilileri bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Bu sadece bizim meselemiz değil, dedi.

25 Şubat 2020 Bursa/ Kestel- Bursa Haberleri


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberso Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberso hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sokağa Çıkma Yasağı Gelmeli mi ?