AKP İzmir'de Kongre Tarihleri Belli Oldu

AKP İzmir'de heyecanlı bekleyiş sürüyor. Kongrenin tarihleri belli oldu ve hazırlıklar tüm hızı ile devam ediyor. Kadınlar gününde iki büyük ilçede başlayacak olan Kongre, 4. ayın 19'unda da bitecek.

İlçe kongrelerinin 8 Mart’ta Kınık, Bergama ve Aliağa ilçeleriyle başlayıp 19 Nisan’da son bulacağını ve diğer ilçelerin kongre tarihlerinin de önümüzdeki günlerde netleştirileceğini duyuran AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, ilçe teşkilatlarının büyük bir heyecan içinde olduğunu, her zamankinden daha büyük bir katılım ve coşku beklediğini belirtti. Sürekli, örnek bir seçim süreci yaşayacaklarına inandığını söyledi.

Teşekkür etti

Hem teşkilatlara hem de kamuoyuna mesajlar veren AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, aday olmayacaklarını duyuran ilçe başkanlarına teşekkür etti.

Kongre sürecinin mevki değil, millete hizmet için yarışılacak bir süreç olacağına inancını vurgulayan Başkan Sürekli, “AK Parti, takım ruhunu asla kaybetmez. Birlik ve dirliğinden taviz vermez.

Kongrelerimizi de bu minvalde, uyum ve coşku içinde gerçekleştireceğiz. Bunun en güzel örneği; aday olmayacaklarını davalarına bağlılıklarıyla birlikte açıklayan ilçe başkanlarımızdır. AK Parti farkı budur. Hepsine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

"Asla taviz vermeyiz"

Başkan Sürekli açıklamasında ayrıca şu ifadelere yer verdi: “Dört ilçe başkanımız, önümüzdeki dönemde başkanlık görevine talip olmadığını açıkladı.

Yaptıkları açıklamalar; partililiklerini tartıştırmadıkları, millete hizmetten, davamızdan asla taviz vermedikleri açıklamalardı.

Bu tablo ancak ve ancak AK Parti çatısı altında yaşanabilir. Hepsine emekleri için teşekkür ediyorum. Kongrelerimizi birlik ve beraberlik içinde tamamlayacağız. ’Sen, ben’ demeden aynı kutlu davanın neferleri olarak gönüldaşlığımızı sergileyeceğiz.”

12 Şubat 2020 İzmir- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberso Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberso hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kainatta Bizden Başka Canlı Olduğunu Düşünüyor Musunuz ?