Waymo'nun Kendini Süren Minivanları ve Büyük Platformları İki Eyalette Daha Geliyor

Otonom araç teknolojisinin liderlerinden Waymo, kendi kendine giden arabalarını ve kamyonlarını halka açık yollarda test edilmek üzere daha fazla ülkeye götürüyor

Otonom araç teknolojisinin liderlerinden Waymo, kendi kendine giden arabalarını ve kamyonlarını halka açık yollarda test edilmek üzere daha fazla ülkeye götürüyor. Önümüzdeki aylarda özerk yazılımının kapsamını genişletmeyi umuyor.

Bu haftadan beri Waymo teknolojisini daha geniş bir koşullara maruz bırakmaya ve sonunda özerk Waymo'yu konuşlandırabilecek potansiyel ticari kamyon rotaları için daha fazla veri toplamaya çalıştığından sürücüsüz araçları ilk kez Texas ve New Mexico'ya gidecek. 

Daha önce Google tarafından işletilen alfabeye ait Waymo, haberi 29 Ocak Perşembe günü yayınlanan bir tweet'te açıkladı.

Waymo'nun manzaraları zaten sınırlı bir versiyonu özerk Chrysler Pacifica minivanlarıyla Arizona'da faaliyet gösteren tam teşekküllü bir robo taksi servisine ayarlanmış , ancak kendi kendine giden kamyonlar şirket için başka bir ticari fırsat sunuyor, yani navlun ulaşım. Teksas ve New Mexico'da yapılacak olan testler, Arizona ve Georgia'daki özerk büyük kulelerinin benzer denemelerini takip ediyor.

“I-10, I-20 ve I-45 gibi eyaletler arasında gidip eyaletler arasındaki ilginç ve gelecek vaat eden ticari rotayı haritalayarak ve teknolojimizin nasıl yeni ulaşım çözümleri oluşturabileceğini keşfedeceğiz. Teksas, yüksek navlun hacmine sahiptir ve AV'leri dağıtmak için elverişli bir ortamdır ve bu nedenle Waymo için çok ilgi çekicidir ”dedi. Ağır hizmet Sınıf 8 kamyonlarının her birinde direksiyonun arkasında bir güvenlik sürücüsü bulunur. Ancak Waymo'nun deneme için kaç kamyon kullanacağı açık değil.

Büyük platformlarına takılan otonom teknoloji, kamyon ve içeriği için sorunsuz ve güvenli bir sürüş sağlamak için çalışan bir dizi kamera, radar teknolojisi ve lidar sensörü ile Waymo'nun daha küçük araçlarında kullanılan teknolojiye benziyor. Kamyonlar yola çıkmadan önce, Teksas ve New Mexico haritaları oluşturmak için bir Chrysler Pacifica tabanlı prototip filosu kurulacak. Kapsamlı süreç, arabaları çevrelerini kaydetmeleri, bu bilgileri temizlemeleri, yaya geçitleri ve kaldırım yükseklikleri gibi özelliklere açıklama ekleyerek ve haritayı kalite kontrol testlerinden geçirerek geliştirmeyi içerir. Sadece mühendisler bilginin% 100 doğru olduğundan emin olduklarında prototiplere beslenirler.

“Bunlar çoğu insanın düşündüğü şekilde normal haritalar değil. Otomobillerimizin önem verdiği şeyler, Google Haritalar veya Waze aracılığıyla bir restorana giden yolu bulmaya çalışan birinden oldukça farklı. Örneğin, yolun hız sınırını, adından çok daha iyi bilmek bizim için çok daha önemli. Bununla birlikte, bir insan, hedefine doğru bir şekilde gitmek için isme ihtiyaç duyuyor ”dedi.

Harita verileri ekledi, prototiplerine dünyanın otomobilsiz nasıl göründüğünü anlatıyor. Teknoloji daha sonra diğer yol kullanıcıları, yayalar ve inşaat bölgeleri gibi haber verilmeksizin değişime açık olan faktörleri belirlemeye odaklanmaktadır. Ultra hassas haritalara erişimi yoksa en iyi özerk teknoloji paketi bile kaybolur.

Waymo, otonom kamyon fikrini araştıran birçok şirketten biridir. Örneğin, San Diego merkezli TuSimple, 2019'da USPS ile kendi kendini süren büyük platformlarını kullanarak birden fazla eyalette posta taşımacılığı denemesi için bir ortaklık ilan ederken, Volvo belirli görevler için tasarlanmış farklı türlerde otonom kamyonlarla denemeler yapıyor . Starsky Robotics'in çalışmalarında da benzer bir sistem var .

Kısa süre önce, Kaliforniya merkezli Plus.ai'nin prototip otonom bir kamyonla kros gezisini tamamladığı bildirildi . Üç günlük geziyi bir güvenlik şoförü ve yedek ekip denetledi.

26 Ocak 2020 - Bilim ve Teknoloji


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberso Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberso hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sokağa Çıkma Yasağı Gelmeli mi ?