Mac ve Windows Bilgisayar Ekranınızı Kaydetme

Belki de en son projenizi kaydetmek ya da işinizde yaklaşan bir sunum için bir seslendirme yapmak istersiniz

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Belki de en son projenizi kaydetmek ya da işinizde yaklaşan bir sunum için bir seslendirme yapmak istersiniz. Bilgisayarınızın ekranında bir şey kaydetmeniz gerekiyorsa , bunu yapmanın kolay veya hızlı bir yolunu isteyebilirsiniz.

Birçok bilgisayar mikrofon veya web kamerası gibi kayıt donanımına sahip olsa da, ekranınızı kolayca kaydetmek için yazılım seçenekleri her zaman standart olmaz - yani, bu seçenekleri nerede bulacağınızı ve nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız.

İster ücretsiz bir program kullanarak ister profesyonel düzeyde özelliklere sahip ücretli bir uygulama aracılığıyla kaydetmek isterseniz, kayıt gereksinimleriniz için en uygun yöntemleri ve zaten sahip olabileceğiniz programlarla bilgisayar ekranınızı nasıl kaydedeceğiniz aşağıda açıklanmıştır .

Ekranınızı Windows'a kaydetme
Herhangi bir ek yazılım indirmek istemiyorsanız, temel uygulamalarınız olmasa bile, yerleştirdiğiniz bazı uygulamaların ekranınızı zaten kaydetme şansı vardır. Muhtemelen şu anda erişime sahip olduğunuz birkaç uygulama ve sizin için nasıl kaydedebilecekleri aşağıda verilmiştir.

Ekranınızı PowerPoint'e kaydetme

Ekranınızı PowerPoint ile kaydedebileceğinizi bilmiyor muydunuz? Doğru - PowerPoint'in son sürümleri bu özelliği içeriyor. Bunu nasıl yapacağınız adım adım:

Adım 1: Kafa için Ekle sekmesine basıp Ekran Kaydı .

Adım 2: Ekranınızın kaydetmek istediğiniz alanını seçmek için Alan Seç'i tıklayın . Tüm ekranı kaydetmek istiyorsanız, Windows Tuşu + Üst Karakter + F tuşlarına basın .

Adım 3: Kaydet düğmesini tıklayın veya Windows tuşu + Shift + R tuşlarına basın.

Adım 4 : Videoyu istediğiniz zaman duraklatmak için Duraklat'ı , hazır olduğunuzda sona erdirip kaydetmek için Durdur'u seçebilirsiniz.

5. Adım : Kaydı kaydetmek için video çerçevesine sağ tıklayın ve Medyayı farklı kaydet'i seçin . Ardından, kaydınızı kaydetmek için ekrandaki talimatları izleyin.

İşiniz bittiğinde, uygun gördüğünüz şekilde erişmek veya gömmek için videoyu ayrı bir dosya olarak kaydedebilirsiniz. Bundan sonra düzenleme ve kontrol seçenekleri çok sınırlıdır, ancak hızlı ve kirli kayıt için mükemmel bir seçenektir - özellikle bunu yaklaşan bir sunum için yapıyorsanız. PowerPoint'in videonun şeklini değiştirme, kenarlık ekleme ve gölgeler, ışıma gibi görsel efektler ekleme gibi video geliştirme araçlarını göz ardı etmeyin.

Profesyonel işler için alternatif çevrimdışı uygulamalar
Daha profesyonel ve oyun odaklı klipler için özel olarak tasarlanmış bir uygulamadan gelişmiş bir kayıt deneyimi istiyorsanız, en iyi seçiminiz aşağıdaki uygulamalardan birini indirmektir.

OBS Studio (ücretsiz)

Oradaki daha gelişmiş serbestçe kullanılabilir ekran kayıt uygulamalarından biri olan OBS Studio tamamen açık kaynak kodlu ve filigran olmadan sınırsız tam ekran kayıt imkanı sunuyor. Kayıt sırasında canlı bir kitleye sahip olmak isteyenler için yerleşik akış işlevlerine sahiptir ve mükemmel donanım desteğine sahiptir ve bu nedenle saniyede 60 kare kayıt mükemmel bir şekilde mümkündür.

Bazı freemium uygulamalarından daha eksiksiz bir özelliktir ve bu nedenle kişisel tercihlerinizi ayarlamak biraz daha uzun sürebilir. Ancak, bugün hala ücretsiz ekran kayıt uygulamalarının en iyisi.

Snagit (50 $ +)

Snagit , ürünleri göstermek ve kendi pazarlama videolarınızı, nasıl yapılır özelliklerini, vlog'ları vb. Oluşturmak için yapılan tonlarca kayıt özelliği ile yeni başlayanlar için tasarlanmıştır. Ekran kaydı kadar çeşitli video ve birden fazla grafik içeren ayrıntılı bir video planlıyorsanız, Snagit daha basit ihtiyaçlar için mükemmel bir seçimdir. 50 $ maliyeti, ancak ayrıcalık için ödeme sakıncası yoksa, eklenen özellikler buna değer.

Ekranınızı Mac'e kaydetme
MacOS ekran kaydedici

İle Dahil MacOS Mojave MacOS ekran yakalama aracı ile rekor ekranınızın videosu yanısıra almak ekran görüntüleri olanak tanıyan bir özelliktir güncelleme olduğunu.

Adım 1: Ekran görüntüsü araç çubuğunu getirmek için Command + Shift + 5 tuşlarına basın .

Adım 2: Tüm ekranınızı mı yoksa yalnızca bir kısmını mı kaydetmek istediğinize karar verin ve ilgili düğmeyi tıklayın. İkincisini seçerseniz, kaydetmek istediğiniz yeri seçmeniz gerekir, aksi takdirde kayıt hemen başlar.

Adım 3: İstediğiniz her şeyi kaydettiğinizde , kaydı durdurmak için Durdur düğmesine tıklayın.

Adım 4: MacOS'un bu sürümünün bir parçası olarak, bir ekran görüntüsü veya kayıt alındığında, ekranın sağ alt köşesinde küçük resim olarak görünürler. Tıklayın ve bir kaydetme konumu seçin.

QuickTime Oynatıcı

MacOS'un daha eski bir sürümünü çalıştırıyorsanız, temel ekran kaydı (ses kaydı gibi) için her zaman QuickTime Player'ı kullanabilirsiniz. QuickTime kayıtlarının yayın sonrası düzenlenmesi kolay değildir, ancak MacOS'ta hızlı ve kolay bir kayıt yöntemi istiyorsanız, bu en basitlerinden biridir.

Adım 1: QuickTime'ı başlatın.

Adım 2: Seç Dosya ve seçim Yeni Ekran Kaydı.

3. Adım: Kaydınızda fare tıklamalarının ve seslerinin görünüp görünmeyeceğine karar vermek için, küçük, beyaz oku tıklayın ve açılır menüden uygun seçenekleri seçin. Bu menü aynı zamanda birden fazla kamera seçeneğiniz varsa hangi kameranın kullanılacağına karar vermenizi sağlar.

Adım 4: Hazır olduğunuzda, kırmızı kayıt düğmesini tıklayın.

5. Adım: Kaydetmek istediğiniz öğeyi seçmeniz gerekir. Tüm ekranı kaydetmek için herhangi bir yere tıklayın. Sadece bir kısmını kaydetmek için bir kutuyu tıklayıp sürükleyin ve ardından Kaydı Başlat'ı tıklayın .

Adım 6: İşiniz bittiğinde, menü çubuğuna gidin ve kare sembolü ile belirtilen kaydı durdur düğmesine tıklayın. Alternatif olarak, varsa, Dokunmatik Çubuğunuzdaki ilgili sembole dokunun.

Adım 7: Kaydınızı kaydetmek için Dosya'yı , ardından Kaydet'i tıklayın ve kayıt için uygun bir kayıt konumu ve adı seçin.

26 Ocak 2020 - Bilim ve Teknoloji


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberso Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberso hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sokağa Çıkma Yasağı Gelmeli mi ?