CES 2020 Ödüllerini Kazananlar

CES 2020 , yeni on yılın ilk teknoloji şovudur ve önümüzdeki 10 yıl için tonu zaten belirliyor.

+11
Haber albümü için resme tıklayın

CES 2020 , yeni on yılın ilk teknoloji şovudur ve önümüzdeki 10 yıl için tonu zaten belirliyor. Olağan ürün duyuruları, yenilikçi ve bazen garip bir teknoloji seli tarafından bir kenara itildi. Biz sürdü karşısında suda gidebilen elektrikli bisikletler, kullanılmış bir laptop bir moleskin defter gibi görünüyor ve bir testere mimik akıllı telefon dikey salıncak televizyon .

Ancak en iyi teknolojinin daha yüksek hedefleri vardı. Yaşamı değiştiren kavramlar, gerçek dünyadaki problemleri çözerken teknolojinin en iyi durumda olduğunu bize hatırlatır. Küçük sıkıntılardan bahsetmiyoruz, hem hayatımızı hem de dünyamızı etkileyen konular.

İşte CES 2020'nin En İyi Teknolojisi.

Genel Kazanan: BrainCo Dexus protez kolu


BrainCo protez eli
CES 2020'de hayatımızı marjinal olarak daha rahat, heyecan verici veya rahat hale getirebilecek çok sayıda teknoloji gördük. Ancak CES 2020'de gördüğümüz bir cihaz, yaşamı değiştiren etkileri fark ettiğimizde kesinlikle bizi yendi : BrainCo Dexus .

BrainCo , beyin-makine arayüzlerinde (BMI) uzmanlaşmıştır ve bu uzmanlığı, tamamen kullanıcının düşünceleri tarafından kontrol edilen protez bir uzuv oluşturmak için kullanmıştır. Şirketin yeniliği prototip olarak CES 2019'da; BrainCo bu yıl üretime geçtiğini ve bu yılın ilerleyen saatlerinde Gıda ve İlaç İdaresi onayını beklediğini söyledi.

Stand tarafından durduk ve havaya uçtuk, yeni uzuvları sayesinde zarif Çince karakterler çeken bir ampute ile el sıkıştık. Geleneksel biyonik uzuvlar kapsamlı eğitim gerektirirken, BrainCo'nun teknolojisi niyetleri el hareketine çevirmeyi çok daha sorunsuz hale getirir. 

İnanılmaz olmanın ötesinde, aynı zamanda uygun fiyatlı. Geleneksel protezlerin fiyatı yaklaşık 40.000 dolar. Şirket Başkanı Max Newlon, BrainCo'nun kolunun 10 bin dolara satacağını söyledi. 

Ses: Vizio Elevate


Vizio Elevate Dolby Atmos ses çubuğu
Vizio, ses çubuklarında kanıtlanmış bir liderdir , ancak son zamanlarda şirket, Dolby Atmos ses ve rakiplerinin dürüst görünmesini sağlayan fiyatlandırmada Wi-Fi bağlantısı gibi üstün özellikler sunan oyununu geliştirdi .

CES 2020'de Vizio'nun Elevate ses çubuğu gösterinin yıldızı. Elevate, sadece düz serin olmanın yanı sıra, sesi otomatik olarak uyarlayabilen, 3D ses için tavanda ateş sesini yukarı doğru döndüren veya en sevdiğiniz şarkılara sıkışırken daha fazla güç ve müzikalite için ileriye doğru dönebilen sürücüleri güçlendirir.

Bunun yanı sıra, Elevate arkadan aydınlatmalı bir uzaktan kumanda, akıllı hoparlörünüz için özel bir giriş, sıkıştırmasız Dolby Atmos için HDMI eARC bağlantısı, DTS: X ses ve desteklenen TV'lerden mükemmel ses senkronizasyonu gibi birçok önemli özelliği barındırır. Bu büyük çubuk için fiyatlandırmayı henüz bilmiyoruz (parmaklar geçti, Vizio'nun satın alınabilirlik geleneğini devam ettiriyor), ancak Elevate, şov için altın yıldızımızı alan etkileyici yeni bir soundbar.

Otomotiv: Damon Hypersport


Damon Hipersport
Evet, CES 2020'nin en iyi otomotiv ürünü bir motosikletti. Onuru hak ettiğini kabul edeceğinizi düşünüyoruz. Diğer şirketler elektrikli motosikletlerle oynuyorken, Damon dünyanın ilk şekil değiştiren motosikletini inşa ediyordu

Kulağa abartılı gibi geliyor, ancak Shift işlevini hissettikten sonra, Damon'un vaat ettiklerini sunabileceğini düşünüyoruz. Bisiklet tam anlamıyla, kambur bir spor motosikletten kolay süren dik bir pozisyona altınızda dönüşür. Otoyolda saatler sonra ağrıyan bileklerle 7-Eleven'a hoblanan herhangi bir binicinin size söyleyeceği gibi, bu konfor için bir oyun değiştirici.

Damon burada durmadı. Hypersport , otomobillerin onlarca yıldır sahip olduğu önemli güvenlik özelliklerini de içeren ilk bisiklet. Ön camdaki LED'ler, kör noktanızda bir araba olduğunda yanar ve fark etmediğiniz bir engele doğru yelken açıyorsanız, gidonlar acilen vızıldacaktır.

Saatte 200 mil azami hız ve 200 mil menzil ile bu bisiklette herkes için bir şeyler var. Paramızı al! Kesin olarak 24,995 $.

AR / VR: Pimax 8K X


imax 8K X
Pimax bu kadar kolay olmamıştı. Şirketin ilk 8K VR kulaklığını vaat eden Kickstarter iyi karşılandı. Bununla birlikte, söz verilen Ocak 2018 yayın penceresi gelip gittiğinden, görüş daha da kötüleşti.

Şimdi, CES 2020'de gerçek. Pimax 8K X ilerisinde Vana Index veya Oculus Quest 8K çözünürlük ve bakış 200 derecelik görüş alanı, teknik özellikleri sunuyor. Çözünürlüğü artırmak görüntü keskinliğinde belirgin bir fark yaratırken, çoğu VR kulaklıkta görülmesi zor olan ince metinler ve detaylar Pimax 8K X'te kristal berraklığında görünür.

Artan görüş alanı ilk bakışta göze çarpmaz, ancak yerleştiğinizde takdir edersiniz. Daha geniş bir FOV, çevresel görüşünüze güvenebileceğiniz anlamına gelir.

Pimax 8K X'i Steam VR veya Oculus platformlarıyla kullanabilirsiniz ve kulaklıklı mikrofon seti Valve Index baz istasyonları ve kontrol cihazlarıyla uyumludur.

Pimax 8K X şimdi 1.299 $ karşılığında sipariş edilebilir ve yeni siparişler bu baharda gönderilecektir.

Bilgisayar: Lenovo ThinkPad X1 Fold


Lenovo ThinkPad X1 Fold
X1 Katlama bir dizüstü bilgisayar gibi görünmüyor. Kapalı, bir Moleskin not defterine benziyor. Açık, genişletilmiş bir Galaxy Fold gibi görünüyor .

Ancak Lenovo, ikiye katlanabilen bir ekrandan çok daha kullanışlı bir şey yaptı. Muhteşem 13 inç, 4: 3 ekran, ellerinizde tutulan bir tablet olarak, ikiye katlanmış bir dizüstü bilgisayar olarak veya masanızda bir ekran olarak destek standına yerleştirilmiş olarak kullanılabilir. Hepsi bir arada bir tablet, dizüstü bilgisayar ve masaüstü.

Klavye her şeyin çalışmasını sağlar. Manyetiktir ve dizüstü bilgisayar olarak kullanmak veya kablosuz aksesuar olarak sökmek için cihazın alt yarısına takılabilir. Klavye sadece rahat yazma için yeterince büyük değil, aynı zamanda aşağıda küçük bir dokunmatik yüzey içerir. Hepsi isteğe bağlı bir kalemle birlikte tek bir pakete kapanır.

Bütün bunlar küstahça gelebilir. Kulağa radikal gelebilir. Ancak ilk kez ellerimizi koyduğumuzda, hiçbir şey dizüstü bilgisayarların geleceği için Lenovo ThinkPad X1 Fold'dan daha heyecanlı olmamıştı.


Gelişen Teknoloji: Sarcos Guardian XO Dış iskeleti


Daha önce CES'te dış iskeletlere tanıklık ettim. Hatta birkaç tanesini bile giydim. Ancak Guardian XO farklı bir cins. Dünyadaki ilk ticari, tam gövdeli, şüphesiz dış iskelet ve şaşırtıcı olmayan bir şey değil.

Tom Cruise ve Emily Blunt'un Yarının Kıyısında giydiği bu exosuits'i biliyor musun  James Cameron'un Uzaylılarından gelen “güç yükleyici” ne olacak ? Sarcos'un robotik dış iskeleti, daha az silah ve daha iyi bir boya işi ile aynı şeydir. Onlarca yıldır sürmekte olduğumuz tüm bilimkurgu film kavramlarının gerçek dünyadaki enkarnasyonu ve teknolojik bir başyapıt.

İçeri girdikten sonra herhangi bir joystick'e veya düğmeye dokunmanıza gerek yoktur. Normalde yaptığınız gibi hareket edebilirsiniz ve takım elbise, bu hareketi etli mekanik kaslarıyla anında artırır.

Ne yazık ki, muhtemelen kendiniz için bir tane satın alamayacaksınız (şu anda her biri yaklaşık 100.000 $ için satıyorlar), ancak 2020'de havaalanında bir tane bulma şansınız var. Delta Airlines, Sarcos ile bir anlaşma imzaladı. Bu bilimkurgu elbiseleri ile şirketin ön saf çalışanlarını, bir sonraki sefer uçtuğunuzda onlara dikkat edin.

Ev Aletleri: Juno Soğutucu


CES 2020: En İyi Teknoloji
Bazen buz gibi bir biraya ihtiyacınız vardır, ancak mağazadan henüz soğutulmamış bir dava aldığınızda, serinletici bir sıcaklığa kadar soğuması için birkaç saat beklemeniz gerekir. İşte bu noktada Juno soğutucu kurtarmaya gelir.

Tezgah dostu bu cihaz yaklaşık 2 dakika içinde bir kutu bira soğutur. Daha büyük bir şeyiniz varsa (bir şişe şarap gibi), içmek için mükemmel bir seviyeye gelmesi sadece 5 dakika sürer.

Juno, ciddi bir ürperti yaratmak için gelişmiş termoelektrik teknolojisini kullanır. İçeceklerden ısının uzaklaştırılmasında şaşırtıcı derecede hızlı ve etkilidir. Canlı bir demo sırasında, Juno hızlı bir şekilde sıcak kahveyi buzlu kahveye dönüştürdü. Ciddi anlamda.

Bir buzdolabının değiştirilmesi amaçlanmamış olsa da, Juno'nun pratik olarak uyacağı senaryolar var. Mutfağınızdaki bu gadget ile partilerde asla soğutulmuş içeceklerin tükenmeyecek. Şu anda 200 $ için ön siparişte ve 2020 yazında gönderilecek.

Cep telefonu: Samsung Galaxy S10 Lite ve Note 10 Lite


Samsung Galaxy S10 Lite ve Not 10 Lite
Samsung, Galaxy S10 Lite ve Note 10 Lite'ın duyurulmasıyla uygun fiyatlı amiral gemisi alanında hareket ediyor . Şirketin bir değil iki “uygun fiyatlı amiral gemisi” lansmanı, mobil tekliflerini düzene sokma ve bunu yaparken tüm uygun segmentleri vurma çabasında ilerliyor.

Teknik özellikler söz konusu olduğunda, S10 Lite'ta 48 MP ana kamera ve Note 10 Lite'ta Exynos işlemci gibi bazı ilginç seçenekler var. Bununla birlikte, her ikisinde de üçlü kamera ayarları, 6.7 inç HD + (2.440 x 1.080 piksel) AMOLED ekranlar ve 4.500mAh piller bulunur. 2018 amiral gemisi işlemcileriyle S10 Lite ve Note 10 Lite sırasıyla Snapdragon 855 ve Exynos 8895'i kullanıyor. Note 10 Lite ayrıca S Pen ile birlikte geliyor ve tüm işlevsellik sunuyor.

Bu telefonlar, bir telefonda 1.000 $ harcamak istemeyen, ancak yine de mükemmel bir deneyim isteyen kişilere bol miktarda güç ve seçenek sunar.

Fotoğraf: Insta 360 Bir R


Insta 360 Bir R
Aksiyon kameraları son on yılda çok yol kat etti. Şimdiye kadar, aslında, yeni yenilikleri bulmak zor olabilir. Yine de Insta360'ın yeni bir açısı var; Gerçek, kullanışlı modüler tasarım.


Insta360 One R birkaç farklı bileşene ayrılmıştır. Gövde kamera elektroniği ve küçük 1 inç ekrana sahiptir. Bu lense takılır. Ve sonra her ikisine de kenetlenen ve hepsini birbirine bağlayan pil var.

Insta360, One R'yi birçok seçenekle piyasaya sürüyor . 360 derecelik, 4K geniş açılı bir mercek veya Leica ile birlikte geliştirilen bir 5.3k mercek arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca genişletilmiş bir pil tabanı var. Insta360, zaman içinde daha fazla seçeneğin geleceğini söylüyor.

Insta360 One R 5 metreye kadar su geçirmezdir, otomatik çerçeve ve otomatik düzenleme teknolojisi sunar, sesinizle kontrol edilebilir ve HDR'yi destekler. Gerçek bir amiral gemisi aksiyon kamerası.

Şimdi 300 $ 'dan başlayan Insta360 One R'yi satın alabilirsiniz.

Rideable: Manta5 Hidrofoiler XE-1İki tür kurtulunabilir. Pratik ve sıkıcı veya pratik ve aşırı derecede eğlenceli.

Manta5 ikincisidir. Arazi yerine suya binen bir e-bisiklet. Nasıl? Hidrofoiller. Suda çalışan kanatlar gibidirler ve Manta5'in Hydrofoiler XE-1'ini sürmek için bir isyan yapan gizli soslardır .

Pedal çevirirken, deniz suyu tekneleri aracı yukarı ve sudan kaldırır. Bilmeden önce, zeminin hemen üzerinde kolayca kayıyorsunuz. Hava, su ve kara taşıtlarından ödünç alınan teknolojilerin mükemmel bir karışımı.

Binicilik deneyimi şimdiye kadar denedim bir şey gibi. Tabii, bisiklete binmek gibi, çünkü bir koltuğa oturuyorsun, tutamak tutuyorsun ve pedal çeviriyorsun - ama his tamamen farklı. Direksiyon tekerlekli bir bisikletten daha akışkandır, tıpkı bir tekneyi yönlendirmek, bir aracı sürmekten daha kaygan ve kesin değil gibi.

XE-1 ayrıca, bir sörf tahtasından aldığınız son derece pürüzsüz kayma hissi ile karıştırılmış bir dağ bisikleti hissine sahiptir. Aynı anda tanıdık ve yabancı, bu da bitirdikten uzun bir süre sonra sizinle yapışan kesinlikle heyecan verici bir sürüş sağlıyor.


Akıllı Ev: Lockly Vision Akıllı Kilit


Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda akıllı kilit var, ancak CES 2020'de tanıtılan yeni bir kilit olan Lockly Vision kadar zengin özelliklere sahip bir şey yok .

Lockly, önceki akıllı kilitlerini başarılı hale getiren, parmak izi kilidini açma gibi özellikleri içerir, ancak kilidin bir video kapı zili olarak iki katına çıkabilmesi için bir kamera ekler. Akıllı kilit ve görüntülü kapı zili ayrı olarak satın almak yerine, tek bir uyumlu cihazda birleştirilir.

AirBnB haneleri de dahil olmak üzere herhangi bir ev için nihai akıllı kilit, çünkü zamana duyarlı pin kodları da gönderebilirsiniz. Kamera, ön kapıda kimin olduğunu kontrol etme ve kimin gelip gittiğini izleme yeteneği ekler.

Lockly Vision ayrıca uzaktan erişim için bir köprü gerektirmez, bir anahtarla manuel olarak açılabilir ve yerel depolama alanı sunar. Premium akıllı kilitte ihtiyacınız olan şeylerin gamını kapsar.

Sağlık, Zindelik: Withings ScanWatch


Withings ScanWatch
Withings, sağlıkla ilgili daha fazla işlevsellik ekleyerek ve PMOLED ekranını daha büyük ve daha kolay okunur hale getirerek akıllı hibrid akıllı saat tasarımını genişletti.

Yeni Withings ScanWatch , kandaki oksijen doygunluğunu ölçen bir SpO2 sensörüne sahiptir. Kullanıcı uyurken bile bunu yapabilir. Bu büyük bir sorun çünkü uyku apnesi sıklıkla teşhis edilmiyor ve hastaların% 80'inden fazlası durumlarının farkında değil. Bu önemli bir erken uyarı sistemi olabilir.

Kalp atış hızı sensörü, Withings yazılımı ile birlikte, düzensiz kalp atışlarını ve atriyal fibrilasyonu bile tespit edebilir ve potansiyel kalp problemlerini kötüleşmeden vurgulamaya yardımcı olur. Tüm bunlar, bağlı iPhone'lardan veya Android telefonlardan 30 günlük pil ömrü, düzenli fitness takibi ve akıllı telefon bildirimleri ile birlikte gelir.

Withings ScanWatch, 38mm veya 42mm olmak üzere iki boyutta gelir ve bu yıl satışa çıktığında sırasıyla 250 veya 300 dolara mal olacak. Bu, gelişmiş sağlık özellikleriyle donatılmış bir saat için makul bir fiyattır.

Video: TCL Vidrian


TCL Vidrian
Bir kez daha, CES öyle kanıtlamıştır için gösteri sıcak tv teknoloji - LG”ın rolldown OLED, Hisense ikili hücreli sına XD teknolojisi ve Samsung'un Q950TS tüm etkileyiciydi. Ancak dikkatli bir şekilde değerlendirildikten ve müzakere ettikten sonra, TCL'nin Vidrian mini-LED ekranına video kategorisinde CES 2020'nin En İyi Teknolojisini seçtik.

TCL'nin pazara ilk mini LED getiren ilk kişi olduğumdan hala etkilendim ve doğrudan cam bir yüzeye monte edilmiş 25.000 mini LED arkadan aydınlatmayı gören bu yeni versiyonu, rekabetin çok ötesinde. Bir şeyleri perspektife sokmak için, çoğu TV'de yüzlerce standart LED arka aydınlatma vardır.

Cam üzerinde 25.000 minyatür arka ışık ile TCL sadece parlaklık üzerinde büyük bir kontrole sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda LCD panel sandviçindeki birkaç katmanı ortadan kaldırır. Bir LCD panini gibi, eğer istersen. Sonuç, henüz gördüğüm kadar OLED'e yakın görünen LCD tabanlı bir TV.

Bizi etkiledi renk.

Giyilebilir: Fadelite Üzerinde Dizel


Fadelite Üzerinde Dizel
Geleneksel saatlerinin tasarımını neyin başarılı kıldığına odaklanan Diesel, On Fadelite'e akıllı saatlerde nadiren görülen bir cazibe verdi. Yarı saydam renk şeması çarpıcı.

Şeffaf model, kasadaki gökkuşağı kaplaması ve toka ile kesinlikle bileğinizde göze çarpacak. Modern sanatçı Mad Dog Jones ile ortaklaşa oluşturulan yeni özel seri, ürün gamına daha da çekici geliyor.

Teknoloji yeni bir çığır açmasa da, On Fadelite, akıllı ve geleneksel saat tasarımı arasındaki çizgiyi diğerleri gibi bulanıklaştırıyor. Diesel ayrıca moda bilgisinden de faydalanarak trendleri, renkleri ve temel fan tabanına her zaman hitap etme ihtiyacını nasıl anladığını gösteriyor.

Diğer birkaç akıllı saat üreticisi, Diesel'in başarısı ile yeni saat tasarımları yaratıyor ve On Fadelite, şimdiye kadar şirketten gördüğümüz en iyi akıllı saat. Bileğinizde mükemmel görünecek gerçek bir afet.

12 Oca 2020 - 12:40 - Bilim ve Teknoloji --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberso Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberso hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Haberso editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haberso değil haberi geçen ajanstır.
Anket KoronaVirüs İçin Aşı Olacak mısınız?