Kişiselleştirilmiş Güzellik Teknolojisi Cilt Bakım Endüstrisinin Temelini Sarsacak

cildinizin fotoğraflarını çeker, analiz eder ve ardından cilt tonunuza uyan bir temel oluşturur

Haber albümü için resme tıklayın

Geçen yılki Tüketici Elektroniği Fuarı'nda, güzellik şirketleri daha büyük gösteri katlarına yöneldi. CES 2020 sadece bu şirketlerin fuardaki yerlerini hak etmediğini, aynı zamanda yıl boyunca teknoloji şirketlerine dönüştüğünü kanıtladı. L'Oreal'dan Neutrogena'ya ve Proctor & Gamble'a kadar, büyük markalar güzellik şirketlerinin çoğunu takan sadece kadın etiketlerine uymayan cihazlar ve uygulamalar çıkarıyor.

https://youtu.be/kfRGxkllF5M?t=1

Bu şirketlerin çoğu yıllardır teknolojiyi kucaklıyor, ancak CES'teki varlıkları, cilt bakımı meraklılarının içerikler ve ürünler hakkındaki bilgilere her zamankinden daha fazla erişime sahip olmasıyla geliyor. Deciem gibi şirketler , cildi nemlendiren hyaluronik asit gibi bireysel bileşenleri düşük fiyatlarla satın almayı kolaylaştırdı. İnsanların kendi rutinlerini kişiselleştirmelerine izin verin, bir damla serumda en sevdikleri nemlendiriciye karıştırın, ardından gece farklı bir tane ekleyin.

Köklü güzellik markaları, artık her biri CES'te sergilenen, yüksek teknoloji araçlarına, kullanımı kolay uygulamalara ve bir hazine veri grubuna ihtiyaç duyan her bireyin cildi için ürünleri özelleştirebilmelidir.
Nemlendirici, sizin için üretildi
Geçmişte çaputlu bir artırılmış gerçeklik uygulamasıyla oynayan herkes, başınızı çevirme ve arkasına bindirilmiş bir hayvan maskesi gibi görünen şeyi bırakma eğilimine aşina olabilir. Perfect Corp gibi güzellik markaları . teknolojiyi geliştirmeye yardımcı oldu, böylece ağzınızı hareket ettirdiğinizde, uygulamada test ettiğiniz Ruby Soho rujunu kaybetmezsiniz. Sanal makyaj aslında bulaşmaya karşı dayanıklıdır.

L'Oreal, şirketin Teknoloji İnkübatörünün bir parçası olarak altı yıldır geliştirilmekte olan akıllı güzellik cihazı Perso ile bu tür artırılmış gerçekliği mükemmelleştirmek ve gerçek dünyaya getirmek istiyor.

CES'te, benzersiz bir ruj gölgesi oluşturmanıza nasıl yardımcı olduğuna dair bir demo aldım: Şimdilik, küratörlü bir Instagram trendleri listesine dayanıyor. Bir fotoğraf akışında ilerleyin ve denemek istediğiniz rengi giyen birini seçin. Uygulama, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç renk örneğini gösterecek ve daha sonra seçtiğinizde renk dudaklarınızda görünecek - ve aniden kamerada rahatsız edici bir şekilde büzülme veya gülme olarak orada kalacak.

Gerçekten heyecan verici olan kısım gelecek. Bir düğmeye dokunduğunuzda Perso üç kartuştan sıvıyı emer. Her kartuş en üste her rengin uygun miktarını dozlar, bu nedenle bunları karıştırdığınızda sonuç uygulamadaki renge oldukça yakın olacaktır. Ayrıca Perso'nun üstünü çıkarabilir ve yeni dudak renginizle birlikte taşımak için küçük bir taşıma çantanıza sahip olabilirsiniz.

İnkübatörün küresel başkan yardımcısı Guive Balooch, “Bir trendin parçası olabilirsiniz, ancak bunu yapmak için yeni bir ürün almak zorunda değilsiniz” dedi.

Perso cilt bakım rutininizi bile yükseltebilir: Fotoğrafları kullanarak, yüzünüzü göz altı kırışıklıkları, sıkılık, gözenek boyutu ve daha fazlası için analiz eder. Cildinizin değiştirmek istediğiniz özelliklerine göre, Perso, serum, nemlendirici ve cilt koruyucu içeren kartuşlardan kişiselleştirilmiş bir karışım çekecektir.

Yerel ikliminizi bile dikkate alıyor: Las Vegas olarak bilinen çölde demoyu aldığım için, Perso diğer bileşenlere kıyasla daha fazla nemlendirici çıkardı. Yüksek kirlilik olan bir ortamda, cihaz daha fazla antioksidan ekleyecektir.

Balooch'un devreye girdiği sırada, Perso uygulamasına daha ince veya daha kalın bir nemlendirici olup olmadığını söyleyebilir veya emin değilseniz size önerilerde bulunabilir. Hedefiniz daha parlak bir cilt elde etmekse, birkaç hafta içinde sonuçları görmeye başlayabilirsiniz, dedi Balooch. Kırışıklıkları azaltmak daha uzun bir süreçtir, ancak uygulama ile takip etmenin insanların cesaretini kırmasını engelleyeceğini düşünüyor.

Bunları ne sıklıkta kullandığınıza bağlı olarak, kartuşlar dudak rengi için üç ay (günde iki kez kullanıcılar için) ve cilt bakımı çözümleri için iki ila üç ay sürmelidir.

Yüz kaydediliyor
Perso'yu düzenli olarak kullanan biri, görüntüler dahil olmak üzere uygulamaya çok fazla bilgi besleyecek. Balooch, “Tüketicilerin kişisel verilerini asla cildindeki ilerlemeyle ilişkilendirmiyoruz” dedi. Lancôme'ın Le Teint Particulier örneğini verdi. Cihazın kamerası cildinizin fotoğraflarını çeker, analiz eder ve ardından cilt tonunuza uyan bir temel oluşturur. L'Oreal markası olan şirket, bu rengi adınız ve e-posta adresinizle ilişkilendirmez.

Perso en az bir yıl daha piyasaya sürülmeyecek ve Balooch, hangi L'Oreal markasının cihaza çıkacağından emin değil. Lancôme'dan Maybelline'e uyumlu ürünleri olan her şeyi öngörüyor. “Taahhüdümüz, bu hacim için, markada, normal bir ürün için olduğundan daha fazla ödeme yapmanız gerekmeyecek,” dedi Balooch, “ama çok daha fazla seçeneğiniz var.” Muhtemelen, bu değil henüz belirlenmemiş olan Perso'nun maliyetine etki eder.

Tabii ki, bu NFC kartuşları, Preso'nun L'Oreal olmayan markalarda dablenmenize izin vermeyeceği anlamına geliyor - tıpkı Keurig'in makinelerine kendi kahve telvesi eklemenize izin vermek için biraz zaman aldı . Şirket lüks ve bütçe için çeşitli seçeneklere sahip olsa da, kimsenin her ürünü tek bir kaynaktan aldığını bilmiyorum. Tamamen farklı bir şirketten uygun fiyatlı bir nemlendirici satın alıp pahalı serum damlacıklarıyla giyinebilenler için, Perso'nun kısıtlamaları teknoloji destekli kişiselleştirmeyi erişemeyebilir.

Gerçeklerle yüzleşmek
Neutrogena ayrıca cilt bakım rutininizi kişiselleştirmeye çalışırken diğer markalara açık kalmanızı sağlar. Skin360 uygulaması ve 60 $ 'lık Skin Scanner cihazı 2018'de piyasaya sürüldü. O zamanlar şirket, cildinizi analiz edecek kadar doğru görüntüleri almak için ekstra cihaza ihtiyacınız olduğunu söyledi. Artık telefonunuzu kullanabilirsiniz.

Neutrogena dijital pazarlama ve yenilik müdürü Tyler Rochwerg, “Cildin detayına iki yıl önce yapamayacağımız kadar yakın bir seviyede bakabilmek,” dedi.

Yeniden başlatılan uygulama, Perso uygulamasıyla aynı cilt metriklerinin çoğunu arıyor. Skin360 uygulaması sizi 1'den 10'a kadar bir ölçekte derecelendiriyor. “Kötü bir puan yok,” dedi Johnson & Johnson'ın küresel stratejik anlayışların ortak direktörü Kathryn Drehs Sauers, bu tür derecelendirmelerin insanların kendilerini nasıl etkileyebileceğini sorduğumda düşük selfie saygısı çağında algı . Bunun yerine, uygulamayı bir öğrenme aracı, donuk cildinizi veya koyu lekelerinizi nasıl iyileştirebileceğiniz veya sizi rahatsız eden herhangi bir sorun hakkında öneriler almak için bir yer olarak görmeniz gerekir.

Bir profil oluştururken, ileride sürece nasıl dahil olmak istediğim konusunda birçok sorum var. Koreli bir güzellik tarzı 12 adımlı rutin mi arıyordum , yoksa basit mi tutmak istedim?

Bunlardan bazıları örtüşüyordu; daha pürüzsüz bir cilt seçerseniz, bu daha az ince çizgi anlamına da gelmez mi? Cildinizi nemlendirmek buna yardımcı olmaz mı? Daha kapsayıcı olmak için, uygulama cinsiyetinizi istemez, bunun yerine düzenli olarak tıraş olup olmadığını veya erkekler için tasarlanmış ürünleri kullanıp kullanmadığınızı sorar. Yanıtlarınıza ve görüntülerinize dayanarak, uygulama daha sonra gündüz ve gece rejimlerinizi oluşturur.

Önerilerin hızlı bir şekilde düzeltilmesi amaçlanmamıştır. Uygulamanın yapay zeka güdümlü koçu olan NAIA, sizi sekiz haftalık bir yolculuğa çıkarmayı amaçlıyor. Bu, yıllardır güneş kremini ihmal etmek için yeterli zaman olmayabilir, ancak yine, Neutrogena geri bildirimi umuyor ve gördüğünüz herhangi bir ilerleme, sizi buna bağlı kalmaya teşvik edecektir.

Neutrogena olmayan ürünlerle ilerlemenizi bile takip edebilirsiniz. Rochwerg, örneğin kullandığı Aveeno güneş kremini nasıl eklediğini gösterdi. Uygulama bana rejimim için beş ürüne bağlantı verirken, Drehs Sauers insanların listedeki her şeyi satın almasının çok sıra dışı olduğunu söyledi.

Neutrogena ürünlerini önermenin yanı sıra, uygulamanın size hangi ürünlerin sizin için iyi olduğu konusunda fikir vermesi gerekiyor. Puanlarınıza ve hangi alanları geliştirmek istediğinizi temel alan birçok özel makale bulunmaktadır. Drehs Sauers, “Bu içeriğin ve makalelerin çoğunun sağladığı şey, tüketicinin sizin için neyin doğru olduğunu daha iyi bilmesi için sizi gerçekten güçlendirecek sindirilebilir külçeler” dedi.

Uygulama ile çektiğiniz fotoğrafların, diğer birçok uygulamada gördüğünüz gibi, girdiğiniz yaşı dikkate almadan kendileri için konuşması gerekiyor. Ancak, Rochwerg demo için fotoğraflarımı yüklediğinde kırışıklık puanım 9.9 oldu. Puanınız ne kadar yüksek olursa, o kadar az endişelenmeniz gerekir.

Genel olarak, puanım 10 üzerinden 8,6 idi. Uygulamayı daha sonra denediğimde farklı bir resim aldım. (Ayrıca farklı fotoğraflar kullandım.) Kırışıklık puanım 8.7'ye düştü ve ortalama puanımı 8.1'e çıkardı. Geri kalan puanlarım 0.1 ile 1.3 arasında değişiyordu. Belki aradaki gece uyku eksikliği fark ettiğimden daha fazla para aldı. Ertesi gün, tam sekiz saatlik bir uykuda, kırışıklıklarım hala aynıydı, ancak koyu halkalarım tüm zamanların en düşük seviyesi 5.8'di.

CES gösteri katından çıktıktan sonra uygulama ile oynarken, “ayarlar” sekmesi altında Neutrogena'nın verilerimi satmasına izin vermemek isteyip istemediğimi soran bir düğme fark ettim. Tıkladım, bir web sitesine götürüldüm ve isteğimi göndermek zorunda kaldım. Şirkete isteğimi gözden geçirip kısa süre içinde benimle iletişime geçeceğini söyleyen bir ekran belirdi.

Erkekler nerede
CES böyle bir erkek egemen olay olduğu için, erkek meslektaşlarım arasında üretilen bir güzellik teknolojisinin tepkisini görmek ilginçti. OPTE Hassas Cilt Bakım Sistemi biraz cildiniz için bir yazıcı gibi bir cihazdır. Kolunuzun üzerine yuvarlayın ve sadece karanlık noktaları tespit ettiği yerde temel benzeri bir madde biriktirir. Serum üç renk seçeneğiyle geliyor, ancak her biri çok çeşitli cilt tonlarıyla eşleşiyor - şirkete göre ciltlerin% 99'unu kaplayacak. Digital Trends 'Home Editor'dan John Velasco ile çalışırken gördüm. Gerçek hayatta Photoshop olarak adlandırdı.

Baş editörümüz Jeremy Kaplan, bunu tam olarak makyaj gibi görünmediği için kullanabileceğini söyledi. İhtiyacınız olmayan herhangi bir ürünü koymak zorunda değilsiniz. 599 $ fiyat etiketi kesinlikle ortalama bir kişi için uygun olmaktan çok uzaktır, ancak bazı erkeklerin makyaj konusundaki tutumlarını yeniden düşünmelerini sağlayabilecek bir teknoloji .

Güzellik ürünleri her zaman eczanede en gizemli olanlardan bazıları olmuştur. Soğuk ilacınızın çalışmadığını yaklaşık bir saat içinde biliyorsunuz. Teknolojiye dayalı kişiselleştirme eğilimi insanlara yüzlerine koydukları şey üzerinde daha fazla kontrol verebilir, ancak değiş tokuş daha fazla veri, özçekimlerimizden toplanan daha rahatsız edici bilgiler ve yeni cihazlar için daha yüksek fiyatlar verebilir.

12 Oca 2020 - 09:30 - Bilim ve Teknoloji


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberso Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberso hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Haberso editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haberso değil haberi geçen ajanstır.
Anket Tekrar sokağa çıkma yasağı gelmeli mi ?