Şu an Netflix'teki en iyi filmler

Netflix, yayın platformu üzerinden binlerce film (ve TV şovu) sunmaktadır

Netflix, yayın platformu üzerinden binlerce film (ve TV şovu) sunmaktadır. Dönüm noktası hizmeti önerileriyle şaşırtıcı derecede doğru olsa da, seçimlerin sürekliliği arasında izlemeye değer bir şey bulmak genellikle zordur. Bu yüzden şimdi Netflix'teki en iyi filmlerin bir listesini size sunmak için gülünç miktarda içeriğe göz atmak için zaman harcadık . Bulunan filmlere, keskin belgesellere veya Hollywood'un Altın Çağı'na bir gezi yapsanız bile, listemiz size kapsam dahilinde. Hafta sonunu planlamak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

drama


El Camino (2019)
Kötü Breaking bir devamı gerekmeyebilirdi - final mükemmel bir kapanış sağladı - ama yine de harika bir tane oldu. El Camino , eski met kralı Walter White'ın (Bryan Cranston) eski öğrencisi Jesse Pinkman'ı (Aaron Paul) takip eder, gösterinin onu bıraktığı yeri seçti: Tutuklu tutulduğu bileşikten uzaklaşıp daha sonra belirsiz bir gelecek gibi görünüyordu. . Şimdi, Jesse yasadan kaçıyor, zekası ve silahı dışında bir adım önde olmaya çalışıyor. El Camino , Jesse'nin bir başarısızlıktan diğerine indiği için Breaking Bad'ın çok iyi olduğu çılgınca bir hıza sahipti. Aynı zamanda gösterinin çok güzel görünmesini sağlayan keskin sinematografiyi de koruyor.

Amerikan Psikolojisi (2000)
Bret Easton Ellis'in romanına dayanan Mary Harron'un American Psycho'su, modern tüketici kültürünün çöküşünü, yaşam tarzı ve aslında kimliği projenin üstünlüğü için inşa edilen New York'ta bir yatırım bankacısı olan Patrick Bateman'ın (Christian Bale) objektifi ile inceliyor. . Bateman ve meslektaşları, hepsi görünüm ve tutuma benziyor, takım elbiseleri, girebilecekleri restoranlar ve hatta kartvizitlerindeki estetiklerle sürekli birbirlerini desteklemeye çalışıyorlar. Boş oyuncilik, periyodik olarak ölümcül öfkelere dönüşen Bateman'ı etkiliyor. Her ne kadar bir korku filmi gibi görünse de (ve birçok yönden), American Psychoher şeyden çok, bir komedidir, varlıklı konuların ruhsuzluğunu yitirir. Bale, sık sık psikopatik boşluk ve çocuksu glee arasında değişen kariyerinin en büyük performanslarından birini sunar.

Sessiz Bir Ses (2016)
Bir İntihar girişimi ve “ Benim Nesilim” e ayarlanmış bir çocukluk montajıyla açılmak , A Silent Voice'un sıradan bir anime filmi olmadığı açıktır . Film, suçluluk tarafından izlenen genç bir adam olan Shoya'yı takip ediyor. İlkokulda, okulları değiştirinceye kadar Shoko Nishiyima adlı sağır bir öğrenciyi zorbalık eden çocuklardan biriydi. Diğer çocuklar Shoya'yı tek suçlu olarak gösterdiğinde, kendisinin zorbalığın hedefi olan bir dışa vurur. Yıllar sonra, Shoya kendini nefret ederek tüketir ve işleri düzeltmek ister, bu yüzden işaret dilini öğrenir ve öfke umuduyla Shoko'ya uzanır. Bu süreçte, ikisi ve etraflarında oluşan arkadaş çevreleri dürüst iletişimin acılarıyla yüzleşiyorlar. Sessiz Bir Ses yemyeşil animasyon, bazı çarpıcı görsel gelişmeleri ve karakterlerinin karmaşık, bazen itici kişiliklerini içine alan bir hikaye olan güzel bir film.

Ağ (1976)
1976'da ortaya çıkmasına rağmen, Sidney Lumet’in sivri hiciv Ağı , bugün bile inatçı olduğunu düşünüyor. Film, haber spikeri Howard Beale (Peter Finch) ile başlıyor, kötü derecelendirme nedeniyle gösterisinin iptal edileceğini öğrendikten sonra havasında zihinsel bir çöküntü yaşadı. Öfkelenmesi, derecelendirmelerde bir yükselişe yol açıyor ve bu yüzden ağdaki yükselişler, topluma girdiği yeni bir gösteri vermeye karar veriyor. Oradan işler biraz garipleşiyor. Efsanevi senaryo yazarı Paddy Chayefsky'nin senaryosuyla Network , keskin dişleri olan bir hiciv ve filmin 21. yüzyılda hala kesilen medyanın doğasına dair içgörüsü.

Yanma (2018)
Bir roman için bir fikir edinmek için uğraşırken garip işler yapmak, büyük Lee Jong-su (Yoo Ah-in), büyüdüğü bir kadın olan Shin Hae-mi (Jeon Jong-seo) ile karşılaştığı yorgun bir yazı yazmak. Ayrıca ayakta kalmak için çıkmaz bir işte çalışıyor, ancak Jong-su'yu tekrar görmekten heyecan duyuyor ve ikisi de kaçmaya başlıyor. Ancak Hae-mi Afrika'ya bir seyahatten döndüğünde, yedekte bir arkadaşı var: Ben (Steven Yeun) adında zengin bir iş adamı. Jong-su, Hae-mi'yi büyüleyen Ben'e karşı doğrudan bir öfke hissediyor. Üçü birlikte geçirdikleri zaman, Ben, kendisini Ben'in etkileyici perdesinin arkasındaki tehlikeli bir şeyin gizlendiğini anlamaya başlayan Jong-su'ya azar azar kendini gösteriyor. yananerkeklik, ekonomik gerileme ve hatta uluslararası politika konularına değinen yoğun bir psikolojik gerilim filmi; izleyicilerin bittikten uzun süre sonra düşünmelerini sağlayan bir film.

Roma (2018)
Alfonso Cuaron en Roman kredisi oynarken kamera kiremit katta, hareketsiz, bakan, sessizce açar; Sonunda, bir paspasın sesi sadece ekrandan dökülürken su zeminin üzerine dökülür. Sıradan bir kadın hakkında bir film için uygun cesur sıradan bir açılış. Romanzengin bir doktorun evinde çalışan hizmetçi Cleo (Yalitza Aparicio), Antonio (Fernando Grediaga) ve karısı Sofia'yı (Marina de Tavira) takip ediyor. Cleo evi temizler, çocuklara eğilimlidir ve Antonio ile Sofya'nın evlilik suşları gibi evlerin çalışmasını sağlar. Cleo, genellikle böyle hikayelerin arka planına bırakılan bir karakter türüdür, ancak Cuaron, günlük işini tasvir eden ve sürpriz bir hamilelik ve güvenilmez bir sevgili ile mücadele eden ona odak yapar. Siyah beyaza özenle beslenen ve çekilmiş güzel bir film.

Özel Yaşam (2018)
Şimdi, 40'lı yaşlarında, evli çift Richard (Paul Giamatti) ve Rachel (Kathryn Hahn), New York'ta yaşayan yazarlar olarak başarılı oldular, ancak kariyerlerini yerine getirmelerine rağmen, istedikleri bir şey var, ancak sahip olmadıkları: Bir çocuk. Suni tohumlama ve evlat edinme girişimleri arasında, Rachel ve Richard bulabilecekleri her türlü şansın peşinde koşuyorlar. Her ikisi de aynı şeye uzanıyor olsalar da, gebe kalmama stresi, onları birbirlerine karşı sıkıntıya sokuyor. Özel Hayat , ilişkilerin, uzun süreli olanların bile iniş ve çıkışları olduğunu ve bu zirvelerin ve vadilerin sadece hayatın bir parçası olduğunu araştıran güzel, dürüst bir dramadır.

Mavi Sevgiliye (2010)
Derek Cianfrance'ın Mavi Sevgilisi bir ilişkinin hikayesi, neşeli başlangıcı ve acı sonu, zaman içinde ileri geri sıçrayan bir anlatı aracılığıyla anlattı. İlk buluşmalarında, Dean (Ryan Gosling), hareketli bir şirket için çalışan bir lise okulu bırakırken, Cindy (Michelle Williams) tıp okulu öğrencisidir, ancak farklı geçmişlerine rağmen, Cindy Dean'in efervesanına çekilmiş halde çıkmaya başlarlar. , romantik kişilik. Cindy hamile olduğunu keşfettikten sonra (muhtemelen eski sevgilisinin çocuğuyla birlikte) birlikte bir hayata başlar. Film onları yıllar boyunca birlikte inceler, ikisi çok tutkulu, giderek daha fazla tahriş olur ve birbirlerine ilgisiz kalır. Bu sevgi arkasına acımasız bir bakış ve dürüst olanı.

Tanrı'nın Ülkesi (2017)
Yönetmen Francis Lee'den, Tanrı'nın Kendi Ülkesi , Yorkshire moors'un kaba güzelliğinin ortasında muhteşem bir romantizm masalı. Film, babası Johnny (Josh O'Connor) ile babası Martin (Ian Hart) ve büyükannesi Deirdre (Gemma Jones) ile birlikte bir çiftlikte yaşıyor. Babası ve büyükannesi, çiftliğin fiziksel emeğini idare edecek durumda olmadıklarından, Johnny her akşam içki içmeye ve diğer erkeklerle birlikte sevgisiz fışkırmaya maruz kalmaya devam ediyor. Aile, bir Romen göçmeni Gheorghe'yi (Alec Secareanu) kiraladıktan sonra, çiftlik işlerine yardım etmek için, o ve Johnny yakınlaşır. İnce performanslar ve Lee'nin geniş, güzel kırsal alandaki takdirini temel alan samimi bir film.

Nefret Sekizliği (2015)
Bir kar fırtınasının ortasında, bir grup yabancı, bir stagecoach kulübesine sığınıyor. İki ödül avcısı, bir katil ve bir Konfederasyon askerine çevrilmiş şerif bir araya gelen haydutlar arasındadır ve huzursuz barışlarının parçalanması uzun sürmez. Bu, Nefret Sekizinin hızlı tempolu bir film olduğunu söylemez ; yönetmen Quentin Tarantino vaktini alıyor ve izleyicileri şiddete maruz kalmadan önce bir gerginlik tepesine çekiyor. Kurt Russell, Samuel L. Jackson, Jennifer Jason Leigh ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm oyuncularla The Hateful Eight , Tarantino'nun sterlin çalışma bedenine layık bir ektir.

Çamurluk (2017)
Netflix sadece orijinal TV şovları yapmaz; Şirket ayrıca orijinal filmler de üretiyor ve Mudbound gibi bazıları oldukça iyi. Adını, True Mudbound1940'lı yıllarda Mississippi'de bir çiftlikte yaşayan iki beyaz, bir beyaz, siyah aileyi inceleyerek ırkçılık ve yoksulluk mücadelesiyle yüzüyor. Çiftliğin sahipleri, Henry (Jason Clarke) araziyi satın aldıktan sonra oraya taşınan McAllans. Karısı Laura ile birlikte (Carey Mulligan); Şiddetle ırkçı bir baba olan Pappy (Jonathan Banks), McCallans kara toplayıcılar Hap (Rob Morgan) ve Florence Jackson (Mary J. Blige) yardımıyla toprağı işliyor. Film, bu iki ailenin zamanın sosyal hiyerarşilerinde nasıl gezindiğini ve iki oğlu Jamie McCallan (Garrett Hedlund) ve Ronsel Jackson (Jason Mitchell) II. Dünya Savaşı'ndan döndüğünde ortaya çıkan karmaşayı araştırıyor. McAllan çiftliğinin kalın çamuru, filmin hem ayarı hem de merkezi metaforudur ve kamera onu güzelce yakalar.

Meyerowitz Hikayeleri (2017)
Noah Baumbach , Meyerowitz Hikayeleri ile bir süre daha ilk kez bir araya geldiğinde farklılıklarını ortaya çıkarmaya çalışan, işlevsel olmayan bir aileyi izleyen başka bir esprili, samimi tiyatro oyunu sunuyor . Soy ağacının başı, yaşlılıkta her şey için hırıltı harcayan eskiden büyük bir heykeltraş olan Harold Meyerowitz ( Dustin Hoffman ). Çocukları - Danny ( Adam Sandler ), Matthew ( Ben Stiller ) ve Jean ( Elizabeth Marvel)) - hepsi babalarının gölgesinde yaşıyor ve hepsi gömülü yükler taşıyor, kendi kariyerlerinde değer bulmakta zorlanıyorlar. Meyerowitz ailesi bir gerginlik ağıdır, ipler yavaş yavaş kırılma noktalarına gerilir ve oyuncular malzemeye yakışır performanslar sunar. Duygusal olarak karmaşık ve net bir şekilde yazılmış Meyerowitz Hikayeleri o kadar iyi ki, New York'ta düzenlenen bir başka aile dramı unutacaksınız.

Çocukluk (2014)
Çocukluğun merkezi kimliği çok iyi bilinmektedir - yönetmen Richard Linklater, genç bir adamın ve ailesinin büyümesini izlemek için aynı oyuncuları kullanarak 12 yıl boyunca parçalar halinde filme aldı. Söz konusu çocuk, filme Teksas'ta annesi (Patricia Arquette) ve kız kardeşi (Lorelai Linklater) ile yaşayan 6 yaşında bir çocuk olarak başlayan Mason Evans (Ellar Coltrane). çocukluk çağıMason'u ilk kolej gününe kadar takip eder ve film, büyük oranda bir yaşamı kuran küçük anlardan oluşur - genellikle hayranlık duymadan geçenler. Linklater'ın aynı aktörleri 10 yıldan fazla bir süre boyunca kullanma kararı çok önemli; genç bir Mason, kamyonuna atlayıp geleceğe giden güneşlenmiş bir otoyol boyunca sürerken, zamanın ağırlığı izleyiciye çarpar. Birkaç filmin kopyalayabileceği ağır bir duygu.

Komedi


Buster Çatışmalarının Ballad'ı (2018)
Coen kardeşlerden yeni bir Batılıdan daha iyi ne var? Altıya ne dersin? Buster Scruggs Ballad , hepsi Vahşi Batı'da ayarlanmış, kısa filmlerin bir parçası. İnsanların ahlaksızlık ve kozmik adalet (veya adaletsizlik) temalarını keşfeden vahşi arazilerde farklı karakterleri izlerler. Hikayeler ve kahramanlar çılgınca değişir. Adı geçen dizi Batı'da dolaşan ve maceralarını söyleyen keskin nişancı, gitar sapan bir kovboy olan Buster Scruggs'ı (Tim Blake Nelson) izler. Bir diğerinde, yalnız bir madenci (Tom Waits) serveti için kazıyor. Buster Çatışmalarının Ballad'ındaki öyküler Coen spektrumunun gerçeküstü ucuna düşmek - biraz komik, bazen izleyiciyi bir ders öğrenmiş gibi hissetmeyen acımasız halk hikayeleri.

Monty Python ve Kutsal Kase (1975)
Monty Python şakasını tanımak bir Anglophile almaz. Monty Python'un Uçan Sirki'ni hiç izlememiş veya İngiliz komedi grubunun tek bir üyesini adlandıramayanlar bile, muhtemelen Monty Python ve Holy Grail'den birkaç sahneye aşinadır., Arthur efsanesine dayanan 1975 tarihli bir komedi. Film, Kral Arthur (Graham Chapman) ve yandaşlarını - Lancelot (John Cleese), Bedevere (Terry Jones), Galahad (Michael Palin) ve Patsy (Terry Gilliam) dahil - Kutsal Kase'yi bulma arayışında izliyor. Görevleri, ne zaman bırakacağını bilemeyen bir şövalye karşıtı bir düello ve (bir veya iki kolunu kaybettikten sonra bile) ve ölümcül bir tavşanla karşılaşmak gibi çeşitli tuhaf sahneler boyunca onları geniş ve uzağa götürür. Parlak saçma fikirlerle dolu bir film ve bir all-star oyuncu.

Frances Ha (2012)
Çoğu Amerikalı için, 20'li yaşları, ne istediklerini bulma ve gelecekleri için temelleri atma konusunda on yıllık bir geçiş dönemidir; Frances Halladay (Greta Gerwig) için öyle değil. 27 yaşında, Frances, üzerinde çok istekli görünmeyen bir stüdyoda çıraklık isteyen bir dansçı. En başarılı arkadaşı Sophie (Mickey Sumner) ile en iyi arkadaşı olan bir evde yaşıyor ve onunla birlikte taşınmasını istediğinde erkek arkadaşı ile ayrıştırdığı düzenlemeyle çok rahat. Ne yazık ki Frances için Sophie, Tribeca'daki rüya evine taşınmaya karar verir ve Frances'i daha sonra ne yapacağını öğrenmesi için terk eder. Frances HaFrances, bir yerden bir yere sürüklenerek kendi hayatını kurmaya çalışırken, kehribarla kapana kısılmış bir yaşamın portresi. Yönetmen Noah Baumbach'ın siyah-beyaz film çekmeye karar vermesi, filme , filmin varoluşsal temaları göz önüne alındığında uygun hissettiren The 400 Blows gibi Fransız Yeni Dalga filmlerini hatırlatan bir görünüm kazandırdı .

Ciddi Bir Adam (2009)
“Her şeyi bilemeyiz.” Bu sözlerle, bir haham, Larry Gopnik'i (Michael Stuhlbarg) salladı bırakarak uzun, tuhaf ve görünüşte anlamsız bir hikaye çıkarır. Coen kardeşlerin birçok başyapıtından biri olan Ciddi Bir Adam , hayatını kavrayamadığı bir sefalet hüznü olan yavaş moda çökerken Larry'yi takip ediyor. Karısı başka bir erkek için onu terk ediyor, isimsiz bir eleştirmen akademik görevini tehlikeye atıyor, bir öğrenci daha iyi notlar için rüşvet vermeye çalışıyor ve belki de en kötüsü, bunun neden herhangi birinin olduğunu açıklayamıyor. Film iç karartıcı gelebilir, ama öyle, ama aynı zamanda, acımasız bir evrenin küçük bir köşesinde insanın acı çektiği şaşırtıcı derecede komik, trajik bir keşif.


Okuduktan Sonra Yak (2008)
Başka bir gün, Coen kardeşlerden gelen ve başka bir komedi komedisi, hızla kontrolden çıkan spiraller. Bu kara komedide, eski bir CIA analisti (John Malkovich), çoğu yakında anılarına yönelik olan çeşitli hükümet faaliyetlerinde anlamsız bir şekilde kargaşa içeren bir CD-ROM'u kaybediyor. İki onaylanabilir dimwits (Frances McDormand ve Brad Pitt) diski bulduğunda ve değerli sırların hazine hazinesinde tökezlediklerini düşününce, hilite ortaya çıkar. George Clooney ve Tilda Swinton da mükemmel destek performansları sunuyor, ancak filmin nevrotik skoru ve onu gerçekten Coen adına layık bir casus karşıtı gerilim filmi yapan sıkı senaryo.

Aksiyon ve macera


Soysuzlar Çetesi (2009)
Bazı yöneticiler, kariyerlerinin tümü bir tür içinde çalışır; Quentin Tarantino, hepsini denemek için bir arayış içinde. 2009 filmi Soysuzlar Çetesieski okul savaş filmlerini üstlendiğinde, Hitler'i kanlı sonuçlarla kesişen suikast için iki ayrı alan izliyor. Adlandırılmış Basterler, Nazi işgali altındaki Fransa'da bir gerilla savaşı düzenleyen ve sonunda Hitler'e bir saldırı planlamak için İngiliz istihbaratlarıyla bir araya gelen, Teğmen Aldo Raine (Brad Pitt) liderliğindeki bir grup Yahudi-Amerikan komando. Bu arada, Almanlar, tiyatrosunda yeni bir propaganda filmi göstermeye karar verdiklerinde, tüm Nazilerin katılımıyla yüksek bir komuta filmi göstermeye karar verdiklerinde, Shoshanna (Mélanie Laurent) adında bir Yahudi tiyatro sahibi, intikam aldı. Tarantino'nun en iyileri arasında yer alan keskin diyaloglarla şiddetli ve eşcinsel sırayla, Inglourious Basterds mükemmel bir savaş filmi.


Kara Panter (2018)
Marvel Sinematik Evrenin durmadan genişlemesi , Kaptan Amerika: İç Savaş olaylarının ardından kurgusal, süper ileri teknoloji Wakanda ülkesini keşfeden Black Panther ile 2017'de Afrika'ya ulaştı.. Babasının ölümünün ardından T'Challa (Chadwick Boseman), dünyanın tek yarı-büyülü metal vibranyum kaynağı üzerine kurulu bir ülke olan Wakanda tahtını - törenle ilgili bir düellodan sonra alır. Şu anda siyasi bir lider olmasına rağmen, T'Challa ellerini kirletmeyi tercih ediyor ve babasının hükümdarlığı sırasında Wakanda'dan vibranyum çalan silah tüccarı Ulysses Klaue'yu (Andy Serkis) yakalamak için yola koyuluyor. T'Challa'nın Wakanda dışındaki dünyaya odaklanması bazı izolasyonist müttefiklerinin bazılarını rahatsız ediyor ve uzun zamandır kaybedilen kuzeni Erik Killmonger (Michael B. Jordan) taht için kendi iddiasını geri getirip iddia ettiğinde, T'Challa'nın saltanatı tehlikede olabilir . Her ne kadar üçüncü filmi bir Marvel filminin tipik CGI kaosuna girse de, Black Panther muhteşem kostüm tasarımı ve yetenekli bir oyuncu kadrosu ile eğlenceli bir aksiyon filmi.

Thor: Ragnarok (2017)
Süper kahraman filmleri tiyatroları öylesine büyük sayılarda sallarlar ki, her şeyi engellerler, birinden diğerine anlatmak zor olabilir. Thor: Komedi sanatçısı Taika Waititi'nin yönettiği Ragnarok , Thor serisinin tuhaf doğasını kucaklayan aplomb ile dikkat çekiyor. Ragnarok'u bağlamak için tanıtım masası ayarından sonraFilm, daha büyük Marvel sinemasal evreninde, adını verdiği, baştan çıkarıcı kahramanı Thor'u (Chris Hemsworth) birkaç mandaldan aşağı vuruyor. Ölüm tanrıçası ablası Hela (Cate Blanchett) uzun bir hapis cezasından geri döner, Thor'un çekicisini çökertti ve üzerine egemen olduğunu iddia ettiği tanrılar dünyasından Asgard'dan kovdu. Thor, gezegeni cetveline köle olarak satılan, Thor'u gladyatör oyunlarında savaşmaya zorlayan hedonistik, manzara-çiğneme yapan Grandmaster (Jeff Goldblum) 'a köle olarak satılan Sakaar adlı bir gezegende sona erer. Beklenmeyen bazı arkadaşların yardımı ile Thor, Büyük Usta'nın pençelerinden kaçmalı, Asgard'a geri dönmeli ve Hela'yı devirmeli. Thor: Ragnarok Hemsworth ve Goldblum'un özellikle keyifli performansları ile enerji ritimleri, çeşitli renkli bölgeler arasında dolaşmak ve komediyi canlandırmak.

Korku


Havari (2018)
Gareth Evans'ın yeni korku-gerilim filmi Apostle , klasik korku filmi The Wicker Man ile birkaç karşılaştırmaya varmıştır ve nedenini görmek kolaydır. Olduğu gibi Hasır Man , Havari bir adam, sadece uğursuz bir şeylerin peşinde bir kült bulmak için, eksik bir kişi arayışı içinde uzak bir adaya geliyor izler. havari1905 yılında Thomas Richardson (Dan Stevens) kız kardeşinin gizemli bir tarikat tarafından rehin tutulduğu uzak bir ada topluluğu olan Erisden'e gittiğinde başlar. Thomas, yeni bir girişim gibi davranıyor ve kız kardeşinin nerede olabileceğine dair ipuçları arayan adayı keşfetmeye hazırlanıyor. Soruşturması, kült ve yapmak istedikleri fedakarlıklar hakkında daha fazla şey öğrendikçe bazı garip dönüşler alıyor. Her ne kadar Havari sakin başlar, hızla gore ve şiddet büyük zevk, çılgın bir film haline gelir. Bu, tüm kısıtlamaları rüzgara fırlatan bir korku filmi.


Cadı (2015)
Cadı , Puritan New England'ın çarpıcı biçimde eski kafalı bir korku vizyonu yaratma tutumlarını ve manevi paranoyalarını yakalayan tekil bir başarıdır. 17. yüzyılda başlayan film, teoloji konusundaki anlaşmazlık nedeniyle, ailesiyle birlikte kendi ilçesinden çıkarıldığı William (Ralph Ineson) olarak başlıyor. Wilds, William ve karısı Katherine (Kate Dickie), çocuklarıyla birlikte - Thomasin (Anya Taylor-Joy), Caleb (Harvey Scrimshaw), ikizleri Mercy (Ellie Grainger) ve Jonas (Lucas Dawson) ve yenidoğan Samuel - karanlık ormanın kenarında bir ev inşa. Bir gün Thomasin Samuel'i izlerken, bir şey bebeği kaptı, ormana soktu. Aile, zorluklarla mücadele varoluşuyla mücadele ederken, ormandaki kötülük uzanır ve tüketmekle tehdit eder.Cadı , atmosfere gergin ve ağır olan etkili bir korku hikayesidir ve tarihsel orijinallik taahhüdü, ona ayrı bir estetik kazandırır.

Vahşi (2017)
Yırtıcı (başlangıçta başlıklı Les Affamés gizemli veba, shrieking içine et yiyen canavarlar kurbanlarını dönerek, Quebec çok imha sonra) başlar. Hikaye sonunda orduya karşı savaşmak üzere gruplaşan çeşitli hayatta kalanları takip ediyor, ancak tanıdık arsaya rağmen, bu tipik bir zombi filmi değil; kasıtlı tempolu, ürkütücü biçimde güzel bir korku filmi. Kahramanı Bonin (Marc-Andre Grondin) adlı, kırsalda dolaşan, diğer kurtulanları bulan ve zombileri öldüren bir adam. Grup büyüdükçe, film her bir karaktere doğru gelişim sağlar, bu yüzden birçok zombi filminin sağ kalanlarından farklı olarak kendilerini tamamen parçalanmış hissederler. Filmin kanlı anları varken, Ravenous sık sık, zombilerin mobilyadan yapılmış bir tapınaktan önce toplandığı gibi, tuhaf görüntülerden oluşan bir korku atmosferi kullanır.

Ritüel (2017)
Arkadaşlarının Rob'un ölümünden sonra, dört erkek - Luke (Rafe Spall), Phil (Arsher Ali), Dom (Sam Troughton) ve Hutch (Robert James-Collier) - İsveç'teki sırt çantasına girmeye başladılar. vahşi. Bir kişi kendini yaraladığında, grup ilkel bir ormanın içinden kısayol almaya karar verir. Bir gutted geyik de dahil olmak üzere ürpertici oluşumlar, ormanda bir şey beklemekte olan korku için bir başlangıçtır, çünkü bir şeyin onları takip ettiğini anlarlar. Ritüel neredeyse devrimci bir korku filmi değildir, ancak geleneksel korku tuzaklarını çok iyi uygular ve karakterler izleyicilerin kaderlerini önemsemeleri için yeterince gerçek hisseder. İyi yapılmış, basit bir canavar film.

Gerald Oyunu (2017)
Stephen King'in bir romanının uyarlaması olan Gerald's Game sıradan bir önyargı alır ve onu bir kabusa dönüştürür. Evli çift Jessie (Carla Gugino) ve Gerald Burlingame (Bruce Greenwood), tutkularını yeniden ele geçirmeyi umarak uzak bir göl evine tatile çıkıyorlar. Gerald, Jessie'yi yatağa kelepçeleyerek esaret denemek istiyor, ancak bir tartışmadan sonra, yakındaki hiçbir yardımı olmayan Jessie'yi bırakarak kalp krizinden öldü. Susuz kalma ve şok sırasında, Jessie kaçmak için mücadele eder. Gerald'ın Oyunu başrolünün psikolojik durumuna odaklanmaya devam ediyor ve filmin çoğu tek bir odada gerçekleşmesine rağmen, yönetmen Mike Flanagan, gerçeklikle Jessie'nin hayal gücü arasındaki sınırlarla oynayarak sınırlı alanı çok iyi kullanıyor.

Ben Evde Yaşayan Güzel Şeyim (2016)
Osgood Perkins ' Evde Yaşayan Güzel Bir Şeyim, modern korku filmlerinin tuzaklarından bir kaçınılması, zıplama korkusu ve kanlı paralarla ticaret yapması, karanlık koridorlarda ve titizce sarsıcı dizilerin uzun süren perili çekimleri için ortaya çıkar. Film, Ruth Wilson'ı yaşlı korku yazarı Iris Blum'un (Paula Prentiss) bakımını üstlenecek canlı bir hemşire olan Lily Saylor olarak canlandırıyor. Blum'un New England ormanları tarafından yerleştirilmiş evi sıradan şekillerde ürkütücüdür - ışıklar kararmaz, mobilyaların bakımsız olması tozludur. Geceler geçtikçe, ev de doğal olmayan yollarla ürpertici hale gelir ve Lily, Iris ile yalnız kalamayacağını keşfeder. Ben Evde Yaşayan Güzel Şeyimkasıtlı (bazıları buzul diyebilir) hızında ilerler, ama her saniyeyi mükemmel bir etki yaratarak, sürekli yaklaşan kıyamet atmosferi yaratır .

Gerilim


Davetiye (2015)
Eski sevgilinin yeni ortağıyla tanışmaktan daha sinir bozucu birkaç sosyal durum var. Will (Logan Marshall-Green) Davetiyede öğrendiği gibi , eski ile akşam yemeği gerçekten bir kabus olabilir. Film, Will ve kız arkadaşı Kira (Emayatzy Corinealdi) ile birlikte eski eşi Eden'in (Tammy Blanchard) evine gidiyor, onunla yeni kocası David (Michiel Huisman) bir akşam yemeği partisi veriyor. Birleşme Will için kötü anılara neden oluyor ve gece Eden ve David ile birlikte daha karanlık bir dönem alıyor; bazı yeni arkadaşları da konukları üzüntü almak için oluşturdukları bir grup olan Davetiye tanıttı. Davetiye gergin bir gerilimdir ve gerginlik bir kez ortaya çıktığında asla pes etmez.

Bilimkurgu


Istakoz (2015)
Randevu, insanları önemli veri noktalarına indirgemek için tasarlanan uygulamalar ve algoritmalar dünyasında yeterince stresli. Peki, eğer bekar çok fazla zaman geçirirseniz, toplum sizi uygun görmeyip sizi bir hayvana dönüştüreceğini düşünecektir. Yani Yorgos Lantimos garip, hantal siyah komedi dayanak noktası Istakoz . Karısı onu boşattıktan sonra, David (Colin Farrell) bekar insanların karıştığı ve umuduyla bir ortak bulabilecekleri, bir hayvana dönüştürülmeleri için (kendi seçtikleri, adil olmaları) bir geri çekilmeye gider. David, bir sevgili arayışında beklentiden beklentiye kaydıkça, giderek artan bir şekilde performans gösteren bir kişiyi benimsemelidir. Istakoz bütün garip ritüellerinin ruh parçalama uçlarına itildiği kasvetli bir buluşma distopyasını çağrıştırıyor, ama yine de zifiri olmayan bir şekilde olmasına rağmen komik olmayı başarabiliyor.

Vendetta için V (2005)
Alan Moore'un İngiltere'deki distopya vizyonu, ikonoklastik Wachowski Brothers'ın yardımıyla gümüş perdeye oldukça iyi çeviri yapıyor. Faşist bir kabal tarafından yönetilen bir ülkede, tüm bilgiler hükümet tarafından düzenlenir ve polis, yaşamın tüm yönleriyle ilgili güçlü bir tutuma sahiptir. Devlet televizyon ağının bir çalışanı olan Evey (Natalie Portman), yalnızca V (Hugo Weaving) olarak bilinen maskeli bir adamın saldırısından kurtarıldığında, hükümeti devirmek için kampanyasına çekilir. İlk başta V'nin tutkusu ve bilgisi karşısında büyülenerek, yöntemlerinin zevkleri için fazla aşırı olabileceğini çabucak buluyor. Şiddet içeren yöntemler daha iyi bir dünya üretebilir mi, devrim sonrası mı? Mükemmel koreografi ve cesur set tasarımı , Vendetta için V'yi melodramatik, gerilim dolu, heyecan verici yapıyor.

Romantik


Onun (2013)
Toplumun robot aşıklarının yaklaşmakta olan trendiyle artan ilgisine bakıldığında, son on yılın en iyi romantik filmlerinden birinin bir erkek ve onun dijital asistanı hakkında olması şaşırtıcı değil. O - Spike Jonze tarafından yazılmış ve yönetilmiştir ( John Malkovich Olmak , Uyum) - Theodore Twombly (Joaquin Phoenix) bir eşe bir mektup anlattığı için temalarını erken oluşturur, ancak okuduğu sesindeki çatlaklara rağmen, sahne gerçeği ortaya koyar: Theodore insanlar için kişisel mektuplar yazan bir şirket için çalışır, ağzından dökülen kelimeler müşteri adına yazılmış yapaydır. Geleceğe anahtar teslimi bir giriş var. Geniş, soğuk şehirlere bakan steril dairelerden biri. İnsan bağlantılarının güneşte kar taneleri gibi yok olduğunu gösteriyor. Theodore, evliliğinin çöküşünden sıyrılıyor ve en son yapay zeka yardımcısı modelini satın almak için hayatını sürdürüyor. AI (Al) kendisini çağırdığı gibi Samantha (Scarlett Johansson) büyüleyici bir yoldaş olduğunu kanıtlar ve sadece telefonunda bir ses olarak var olmasına rağmen, ikisi aşık olur.Onun muhteşem sinematografi, som performansları ve duygusal olarak düşündürücü bir hikaye ile, dikkate değer bir filmdir.

Uluslararası


Sils Maria Bulutları (2014)
Olivier Assayas'ın Sils Bulutları Maria , yıllarca beğeni toplayan kariyerinin azalmaya başlamasından korkan Maria Enders (Juliette Binoche) adında bir oyuncuyu takip ediyor. Maria, kariyerini Wilhelm Melchior'un Maloja Snake adlı oyununda başlattı, Sigrid adında genç bir kadın olarak rol aldı ve sonunda baştan çıkardı ve sonunda yaşlı bir kadını mahvetti. Popüler bir yönetmen Maria'yı oyuna sokarak yeni oyun yapımında, bu kez yaşlı kadın Helena olarak rol yapmasını istiyor. Yönetmen, Sigrid'in rolünü Jo-Ann Ellis (Chloe Grace Moretz) adlı skandal, genç bir markaya sunuyor. Asistanı Valentine (Kristen Stewart) ile birlikte, Maria, Melchior'un uzak evinde biraz zaman geçirerek zamanın geçişini ve kendi kişisel dramını ele geçiriyor. Sils Maria Bulutları Binoche'yi oyununun başında bulan karmaşık, meditatif bir drama.

Y Tu Mamá También (2001)
Alfonso Cuarón'dan Y Tu Mamá También , kız arkadaşları Avrupa'da bir yaz tatili için ayrılan Julio (Gael García Bernal) ve Tenoch (Diego Luna) adlı iki genci takip ediyor. Tenoch'un kuzeninin karısı olan yaşlı bir kadın olan Luisa ile buluştuktan sonra, onu Cennetin Ağzı denilen icat edilmiş bir plaja yolculuğa davet ediyorlar. Kocasının sadakatsizliğini öğrendikten sonra teklifini kabul eder. Yol boyunca, üç yoldaş hikaye değiş tokuş eder ve birbirlerini yakından tanımakla birlikte, her zaman en iyisi bu değildir. Meksika kırsalındaki etkileyici çekimlerle dolu, ünlü sinematograf Emmanuel Lubezki'nin izniyle, Meksika'daki toplumsal ayaklanmaların ortasında büyümeye dair derin bir film.

Belgeseller ve müzik


Fyre (2019)
Bana şarkı söyle, Fyre Festivali'nin trajik hikayesinden muse. Teknoloji girişimcisi Billy McFarland ve rapçi Ja Rule, Frye Festival'in beyninin Bahamalar'daki güzel bir adada yemyeşil bir müzik festivali olması gerekiyordu. Gerçekte, festivalde acil durum çadırları, iğrenç yiyecekler, ne yeterli malzeme, ne de başlık için planlanan gruplar bile bulmak için gelenler ile çöplük ateşi olduğu ortaya çıktı. Fyre , bu kadar heyecanlı olayın bu kadar felaketten nasıl öteye gittiğinin gizemini araştırıyor, işe almak ve koşmak için işe alınan insanlarla yapılan mülakatlardan yoğun bir şekilde faydalanıyor. Tuhaf bir beceriksizlik, dolandırıcılık ve sosyal medyanın manipülatif gücü hikayesi.

Broadway'deki Springsteen (2018)
Broadway’deki Springsteen’in başlarında , rock ikonu kendini şöyle tarif ediyor: “Hayatım boyunca dürüst bir iş yapmadım. Hiç zor iş yapmadım. Hiç 9 ile 5 arası çalışmadım. Şu ana kadar haftanın beş günü hiç çalışmadım… Bir fabrikanın içini hiç görmedim ve henüz yazdığım tek şey bu. ”Mavinin zarı Tasma hayatı, koyduğu gibi, onlarca yıl boyunca bir illüzyon ören bir çeşit sihirbazdır ve Broadway şovu boyunca kendisini dünyaya açıklar. Broadway'deki Springsteenseyrek bir tek kişilik (çoğunlukla) şov, Patron'un soyulmuş akustik gitar ve şarkılarının piyano versiyonlarını çalması, onları New Jersey'deki çocukluğuyla ilgili monologlarla kesişmesi, ölümden kaçma arayışı - gençliğinin son kasabası ve babası, düşmanı olduğu için çalıştığı adam ve işçi sınıfı personeline ilham kaynağı. Bu, ham, eğlenceli, hassas bir performans ve Springstein'ın katılımı ile harika bir kapsülleme.

İskoçya Kaplanları (2018)
İskoçya kaplanlarının açılışı anlatımı olan İskoçya , zengin bir kültür mekanı ve muhteşem, doğal güzelliğin olduğu bir yer. İskoçya'nın engebeli söğütlerinde dolaşan birçok yaratık arasında, eğitimsiz göze normal bir tekreye benzeyen, ancak daha büyük olan İskoç yaban kedisi vardır. İskoçya'da kalan tek yaban kedisi ve nüfusu azalıyor. İskoçya Kaplanları, bu nadir hayvanların doğasını, onlarla karşı karşıya kalan zorlukları ve son hendeklerin varlıklarını koruma çabalarını araştırıyor. Film çeşitli uzmanlarla röportajlar kullanıyor ve Iain Glen ( Game of Thrones ) ölçülü anlatım sunuyor.

Jiro Drea Suşi ms (2011)
Mikro işler çağında ve sürekli değişen fırsatlar çağında, onlarca yıldır aynı pozisyonda çalışmayı hayal etmek zor olabilir. Oysa suşi şefi Jiro Ono'nun yaptığı da bu; 1965'ten beri Tokyo'da kendi restoranını işleten Jiro, üç Michelin yıldızını kazanan ilk suşi şefi olan Japon tarihinin en başarılı şeflerinden biri. David Gelb'in belgesel filmi Jiro Dreams of Sushi , uzun kariyeri ve üstün başarılarına rağmen mesleğinde ustalaştığını hissetmediği bu adamı inceler. Jiro'nun suşi gibi, Gelb tarzı minimalist; o zarif suşi her atış yıldızı olmasını sağlayarak, süslü kamera çalışması kaçınılmaz.

Icarus (2017)
Bryan Fogel'in ilk belgesel filmi Icarus , Fogel'in bisiklet yarışında yarışmak için uyuşturucu almasıyla dopingin etkilerini belgeleme girişimi olarak başladı. Fogel, gazeteciliği koruyan bir hareketle, Fogel'i çok daha büyük bir hikayeye götüren Rus doktor Grigory Rodchenkov ile tanışıyor: Uluslararası sporların geçerliliği konusunda şüphe uyandıracak, Rus devlet destekli bir doping programı. Icarus'un arkasındaki hikaye bunu önerecek kadar ilginç; Bazı zaman zaman kabarmasına rağmen, aslında gerçek hayattaki bir politik gerilim filmi.

Bayan Sharon Jones! (2015)
Merhum büyük Sharon Jones, özellikle arkadaş Dap-Kings'in başındayken dikkate alınması gereken bir güçtü. Ancak, şarkıcının 60'ların tarzı ruhu ve klasik R&B için inkar edilemez tutkusu, bu yüreksiz belgeselin ardındaki ana güç değil. Oscar ödüllü yönetmen Barbara Kopple'ın filmi, Jones'un üç yıl sonra onu öldürecek pankreas kanseri teşhisi konmasıyla açılan en yeni zaferlerini ve ömür boyu süren zorlukları göz ardı etmeden incelemesi olarak çalışıyor. Gerisi sağlıklı röportajlar ve samimi gözlemlerin bir karışımı ile oynuyor; her biri, aziziyetinin belirsiz gücünün kanıtı ve geçen yılın tam anlamıyla acımasız olduğu bir hatırlatma görevi gören canlandırıcı konser görüntüleri ile delindi.

Denizde Ateş (2016)
Gianfranco Rosi’nin 2016 belgeseli, Avrupa’daki mülteci krizini Sicilya ve Tunus arasındaki küçük Lampedusa adasında sıfırlayan dar bir mercekle inceliyor. Film iki farklı hikayeyi takip ediyor: Denizi Lampedusa'ya geçen bir grup mültecinin ve Samuele adında genç bir çocuğun da dahil olduğu adalıların hikayesi. Pek çokları, filmin yapısını eleştirmiş olsa da, iki hikaye arasındaki bağlantı eksikliğine işaret ederek, Rosi'nin yaklaşımı dikkat çekici. Sallara tıkanmış, açlıkla inceltilmiş mülteciler, adaletin hikayesinde şok edici bir yanıltmaya neden oluyor, böyle masum bir yalnızlık içinde yaşıyorlar, savaşın ve açlığın çok yakın olabileceği anlaşılmaz görünüyor. Ateş At Sea , birinin politik görüşüne bakılmaksızın belgesel film yapımcılığına cesur bir yaklaşım getiriyor.

Marsha P. Johnson'ın Ölümü ve Hayatı (2017)
David Fransa'nın Marsha P. Johnson'ın Ölümü ve Yaşamı , görünüşte bir ölüm olduğunu araştırıyor. LGBT aktivizminin direkleri ve ayağı olan Johnson, 1993'te öldü. Vücudu, Hudson Nehri'nde yüzerken bulundu ve polis, ölümüne, birçoğunun Johnson'ın şüphe ettiğini bildiği bir intihar olduğuna karar verdi. Fransa'nın filmi, Johnson'ın davasını yeniden açacak kanıtlar ararken eylemci Victoria Cruz'u izliyor, ancak belgesel sadece gerçek bir suç hikayesi değil. Film, eşcinsel hakları hareketinin tarihine, özellikle de Stonewall isyanına ve bu hareketin farklı gruplarının genellikle ne kadar tuhaf olduklarına değiniyor. Merkezi soğuk davayı çözmese bile, anlayışlı bir belgesel.

Henüz Karanlık Değil (2016)
Sundance film festivalinde yönetmen Simon Fitzmaurice'nin yıldızı yükseliyordu. Festival, kısa filmi “ Halkın Sesi” ni izlemişti, ancak bir acının gelmesi ilk trajedinin işareti. Sundance'den kısa bir süre sonra, doktorlar Fitzmaurice'yi ALS ( amyotrofik lateral skleroz ) ile teşhis ettiler ve yaşayacakları dört yıl kadar yaşadığını tahmin ettiler. Fitzmaurice, 2017'ye kadar hayatta kaldı ve bir uzun metrajlı filmi olan My Name Emily'yi yapmayı başardı ve bir hatıra yazdı. Henüz Değil Karanlık kronikler Fitzmaurice'nin hastalığı karşısında yaptığı çalışma, göz hareketlerini takip eden bir cihaz kullanarak yazma ve iletişim kurma. Colin Farrell, Fitzmaurice'nin düşüncelerine ses vererek anlatıyor. Hayat çok kısa, ama henüz karanlık değil gösterir, her zaman harika şeyler başarmak için zaman vardır.

Kapitalizmin Korunması (2017)
Sürekli genişleyen bir eşitsizlik çağında, ekonomi her zamankinden daha çekişmeli bir alan haline geldi. 2016 seçimlerinde yer alan birden fazla aday popülist, ekonomik şikayetlerini mesajlarının önemli bölümlerinden biri haline getirdi ve ekonomistler bile kapitalizmi savunmak için sabun kutularını alarak daha ergenlik kazandılar. Bill Clinton yönetimindeki eski çalışma sekreteri Robert Reich, kapitalizmin sıkıntıları konusunda en popüler konuşmacılardan biri haline geldi ve yeni Netflix belgeseli Saving Capitalism , ekonominin sorunlarını teşhis etmeye ve ileriye dönük bir yol göstermeye çalışıyor. Film boyunca, Reich ülkeyi dolaşarak, işçilerle, iş sahipleriyle ve siyasi liderlerle konuşarak ülkenin tutumlarını anlayabiliyor. Kapitalizmin Kurtarılması Neredeyse radikal - Reich kapitalizmi kurtarmaya çalışıyor, onu devirmek değil - bunun yerine bilgilendirici bir belgesel.

Çocuklar


İmparatorun Yeni Yuvası (2000)
Disney’in ilk filmlerinde ilk kez bir film olan İmparator’un New Groove’u, Disney’in 90’lı yıllarının sunduğu etkileyici tondan kaçınıyor ( Mulan , Notre Dame’in Kamburu Mulan), vb) goofy vibes ve tokat mizah için. Uzun zaman önce İnka İmparatorluğu'nda geçen film, yalnızca kendi ihtişamını düşünen ve köylü Pacha'nın evini yıkmak için bir plan çıkaran bir plan olan genç imparator Kuzco'nun (David Spade) hikayesini anlatıyor. John Goodman) Kendine bir çare inşa etmek için. Kuzco'nun megalomanisi, bağlayıcı danışmanı Yzma'yı (Eartha Kitt) ateşledikten sonra daha iyi olur. Kuzco'yu bir lama haline getirmek için sihirli bir iksir kullandıktan sonra, Yzma imparatorluğun kontrolünü ele geçirir. Lama imparatoru, Kuzco'nun Pacha'nın evini yıkma konusundaki fikrini değiştirip değiştirmeyeceği konusunda yardım öneren Pacha'ya koşuyor. İki ormanda birlikte yolculuk yaparken, Kuzco insanlığı ile temasa geçer ve ikisi sarsıntılı bir dostluk geliştirir. İmparatorun Yeni Yuvası parlak renklerden oluşan hoş bir film ve kolay mizahı herkesi eğlendirebilir.

Coco (2017)
Pixar'ın 2017 filmi Coco , stüdyonun maceracı ruhunun bir başka örneği, Meksika tatili Día de los Muertos'u kutlayan bir kahramanın yolculuğu. Hikaye, ailesiyle birlikte Meksika'da yaşayan Miguel (Anthony Gonzalez) adında genç bir çocuğu izler. Miguel, uzun zamandır ölü olan Ernesto de la Cruz'u (Benjamin Bratt) putlaştırmak için bir müzisyen olmayı arzu ediyor. Kariyeri için ailesini terk eden Ernesto'nun büyük büyükbabası olabileceğini keşfettikten sonra, Miguel gitarını almak için türbesine girer. Bunu yaparken, atalarını karşıladığı ve gün doğmadan önce yaşam dünyasına geri dönmesi gerektiğini ya da sonsuza dek ölülerin arasında kalması gerektiğini öğrendiği ölülerin alemine geçer. Coco , ruhlu bir yolculuktur ve ailenin hareketli bir hikayesidir ve geçmişin hep bizimle nasıl olduğunu.

29 Eki 2019 - 11:45 - Bilim ve Teknoloji --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberso Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberso hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Haberso editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haberso değil haberi geçen ajanstır.
Anket KoronaVirüs Maddi Durumunuzu Etkiledi mi ?